WhatsApp z nowym interfejsem wiadomości głosowych

Komunikator mobilny WhatsApp zaczyna wprowadzać nowe funkcje i interfejs wiadomości głosowych.

Nowy interfejs i funkcje głosowe w WhatsAppie

Wiadomości głosowe lub „notatki głosowe” są często preferowaną formą komunikacji na WhatsAppie, przy czym codziennie przez platformę wysyłanych jest ich średnio około 7 miliardów, a dziś WhatsApp ogłosił kilka nowych funkcji, które poprawiają wrażenia z ich używania.

Najważniejszą zmianą, która niedawno wyszła z testów beta, jest odtwarzanie poza czatem, które umożliwia słuchanie wiadomości głosowych poza czatem, dzięki czemu można wykonywać wiele zadań jednocześnie lub czytać i odpowiadać na inne wiadomości.

Jeśli odtworzysz notatkę głosową, a następnie przełączysz się na ekran główny WhatsAppa lub inny wątek czatu, w górnej części aplikacji pojawi się nowy interfejs odtwarzania wiadomości głosowych z przyciskami do wstrzymania, wznowienia lub odrzucenia notatki głosowej, wraz z wizualizacją przebiegu i paskiem postępu.

Może Cię zainteresować także: WhatsApp zaczyna wprowadzać reakcje emoji

Możliwe jest teraz wstrzymanie odebranej wiadomości głosowej i wznowienie od miejsca, w którym ją przerwałeś, po powrocie do czatu, a także możesz odtwarzać wiadomości głosowe z szybkością 1,5✕ lub 2✕, aby szybciej odsłuchiwać wiadomości zarówno w przypadku wiadomości zwykłych, jak i przekazywanych dalej.

Wreszcie, podczas nagrywania wiadomości głosowej możesz teraz wstrzymać nagrywanie i wznowić je, gdy będziesz gotowy, podczas gdy podgląd wersji roboczej pozwala odsłuchać wiadomości głosowe przed ich wysłaniem.

WhatsApp twierdzi, że nowe funkcje wiadomości głosowych zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom szyfrowanej usługi czatu w nadchodzących tygodniach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp | MacRumors