Dyson Zone to dziwaczne słuchawki z oczyszczaczem powietrza!

Nowe słuchawki Dyson Zone rozwiązują problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza i hałasem w całkowicie wyjątkowy sposób.

Dyson Zone - Słuchawki z aktywną redukcją hałasu i funkcją oczyszczania powietrza
Dyson Zone – Słuchawki z aktywną redukcją hałasu i funkcją oczyszczania powietrza

Firma Dyson wchodzi do świata słuchawek w swój najbardziej możliwy sposób. Dyson Zone to słuchawki Bluetooth z redukcją szumów i wbudowaną technologią oczyszczania powietrza, dzięki dziwnie wyglądającej magnetycznej osłonie twarzy. To zarówno najdziwniejszy, jak i najbardziej ambitny produkt, jaki firma kiedykolwiek wyprodukowała.

Dzisiejsze ogłoszenie jest tylko wstępną zapowiedzią słuchawek Zone przed jesienną datą premiery, a Dyson nie zdradza w tej chwili konkretnych szczegółów, takich jak cena lub specyfikacje (w tym, ile ważą słuchawki lub jak długo wytrzyma bateria). Celem Dyson Zone jest zwiększenie komfortu życia w przestrzeni miejskiej poprzez dążenie do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza i hałasu.

Słuchawki Dyson Zone wykorzystują istniejącą technologię filtrowania powietrza firmy w unikalnej zminiaturyzowanej firmie. Zone wciąga powietrze przez każdą słuchawkę za pomocą pary małych kompresorów. Powietrze jest następnie filtrowane i przepuszczane przez (nieco dziwnie wyglądający) „przyłbicę”, aby użytkownik mógł wdychać czyste powietrze— bez większości cząstek i zanieczyszczeń.

Pomimo tego, jak wygląda, przyłbica nie styka się z twarzą użytkownika jak maska. Zamiast tego znajduje się przed twarzą, tworząc szczelinę, w której może gromadzić się czyste powietrze do oddychania. (Firma pokazała osobną nasadkę, którą można przypiąć w przypadkach, gdy potrzebny jest odpowiedni pełny kontakt maski z twarzą​).

Maska zatrzaskuje się za pomocą szeregu magnesów, co pozwala na jego zdjęcie, jeśli chcesz używać Zone tylko jako słuchawek. Posiada również zawiasy, które odchylają maskę w dół, dzięki czemu można normalnie rozmawiać z ludźmi bez konieczności zdejmowania całego sprzetu. System filtracji Zone oferuje również wiele ustawień dla różnych poziomów wysiłku. Na przykład, jeśli wbiegasz po schodach lub próbujesz złapać autobus, będziesz oddychać ciężej (i potrzebujesz więcej powietrza) niż podczas spokojnego spaceru. Istnieje nawet automatyczne ustawienie, które wykorzystuje akcelerometry do automatycznej regulacji przepływu powietrza.

Title for This Block

Przez sześć lat inżynierowie Dyson pracowali nad sposobem oczyszczenia powietrza. Nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz.

Etapy powstawania Dyson Zone

Dyson twierdzi, że Zone może odfiltrować do 99 procent zanieczyszczeń cząsteczkowych — chociaż filtry nie nadają się do ponownego użytku i będą musiały zostać wymienione po około roku. (Firma twierdzi, że dokładna ilość czasu będzie zależeć od tego, ile zanieczyszczenia powietrza napotkasz i jak aktywnie korzystasz ze słuchawek.)

Część słuchawkowa jest nieco bardziej tradycyjna, mimo że jest to nowa kategoria produktów dla Dysona. Firma twierdzi, że jej celem w Zonie było tworzenie „wiernych” reprodukcji oryginalnych utworów muzycznych. Eliminacja szumów jest zapewniona poprzez połączenie pasywnej redukcji z ogólną konstrukcją i aktywnej redukcji szumów za pomocą serii mikrofonów.

Kobieta z Dyson Zone

W Dyson Zonie dostępne są 3 różne tryby redukcji hałasu.

  • Tryb izolacji ma aktywny ANC, gdy osłona twarzy jest podniesiona.
  • Opuszczenie przyłbicy automatycznie przełącza się w tryb rozmowy, który wyłącza ANC, dzięki czemu możesz słyszeć osobę, z którą rozmawiasz.
  • Dostępny jest również tryb przezroczystości, który odfiltrowuje ważne dźwięki, takie jak klaksony samochodowe i syreny.

Ładowanie odbywa się przez USB-C, a słuchawki łączą się z aplikacją Dyson Link, która może dostarczyć bardziej szczegółowych informacji o jakości powietrza wokół Ciebie.

Słuchawki Dyson Zone są duże i ciężkie

Jak informuje The Verge słuchawki Dyson Zone są też bardzo duże i zauważalnie ciężkie. Dyson wykonał godną podziwu pracę, wpychając całą tę technologię do pary słuchawek, ale wciąż są one stosunkowo większe i bardziej masywne niż, powiedzmy, para słuchawek Sony WH-1000XM4. Dodatkowo szum kompresorów był nadal słabo słyszalny, gdy silniki pracowały z większą prędkością i nie słucha się muzyki, aby go zagłuszyć, nawet pomimo wyciszenia szumów.

Dyson Zone to z pewnością jeden z najbardziej unikalnych produktów Dysona (lub prawdopodobnie jakiejkolwiek firmy), jakie zobaczymy w tym roku. Jest jeszcze wiele kluczowych szczegółów, których nie znamy — w tym cena i żywotność baterii. I chociaż noszenie masek zostało znacznie znormalizowane w ciągu ostatnich dwóch lat, będziemy musieli sprawdzić, czy klienci zechcą skorzystać z tego niezwykle dziwnie wyglądającego produktu.

Więcej na temat nowego produktu przeczytasz na oficjalnej stronie producenta.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Dyson