Sony ogłosiło nowe PlayStation Plus

Zapowiadany Spartacus to nowe subskrypcje PlayStation Plus, które są odpowiedzią Sony na Xbox Game Pass Microsoftu.

Nowe plany Playstation Plus (2022)

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, Sony ogłosiło dziś nowe wersje swoich subskrypcji PlayStation Plus – od dawna oczekiwanych odpowiedzi na Xbox Game Pass. PlayStation Plus jest teraz połączeniem dwóch obecnych usług subskrypcji Sony: PlayStation Plus i PlayStation Now. Dwie nowe opcje subskrypcji PlayStation Plus obejmą dostęp do gier wieloosobowych wraz z katalogiem wybranych gier PlayStation do zainstalowania lub streamowania.

Nowe opcje subskrypcji na początek będą dostępne w Azji od czerwca, a następnie w Ameryce Północnej, Europie i reszcie świata. W ramach premiery PlayStation Now nie będzie już dostępne jako samodzielna usługa, której i tak nie ma w Polsce.

PlayStation Plus Essential kosztuje 9,99 USD miesięcznie i zawiera te same korzyści co obecny plan PlayStation Plus: z dostępem online dla wielu graczy, dwiema grami do pobrania w miesiącu, rabatami i przechowywaniem zapisanych postępów gier w chmurze. Ten plan PlayStation Plus pozostanie taki sam i w tej samej cenie.

PlayStation Plus Extra to nowy poziom, który zawiera wszystkie niezbędne korzyści i dodaje dostęp do 400 gier na PS4 lub PS5. Gry z tego dodatkowego planu są dostępne do pobrania. Za Extra trzeba będzie zapłacić 14,99 USD miesięcznie. Trzeci poziom to PlayStation Plus Premium, wyceniono na 17,99 USD miesięcznie.

Opcja Premium obejmuje te same korzyści co Essential i Extra, a także 340 dodatkowych gier, w tym wybrane tytuły PS3 za pośrednictwem przesyłania strumieniowego w chmurze. Pojawi się katalog klasycznych gier dostępnych zarówno w opcjach przesyłania strumieniowego, jak i pobierania, w tym oryginalne gry na PlayStation, PS2 i PSP. Na poziomie Premium dostępne będą również ograniczone czasowo wersje próbne gier, dzięki czemu właściciele PlayStation będą mogli wypróbować gry, zanim je kupią.

  • PlayStation Plus Essential — obejmuje dostęp do trybu wieloosobowego, dwie gry do pobrania miesięcznie, zniżki i przechowywanie w chmurze na zapisywanie gier. Wyceniony na 9,99 USD miesięcznie lub 59,99 USD rocznie.
  • PlayStation Plus Extra — zawiera wszystko co znajdziemy w PS Plus Essential i dostęp do katalogu do 400 gier na PS4 lub PS5. Wyceniony na 14,99 USD miesięcznie lub 99,99 USD rocznie.
  • PlayStation Plus Premium — zawiera wszystkie korzyści z Essential i Extra, z dodatkowymi 340 grami, w tym tytułami PS3, które można przesyłać strumieniowo, oraz niektórymi oryginalnymi grami na PlayStation, PS2 i PSP. Dostępne są również ograniczone czasowo wersje próbne gier. Wyceniony na 17,99 USD miesięcznie lub 119,99 USD rocznie.

W dniu premiery Sony planuje wprowadzić takie gry jak Death Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 i Returnal. Sony nie udostępnia jednak swoich nadchodzących ekskluzywnych gier PlayStation w dniu premiery za pośrednictwem tej usługi subskrypcji, co czyni ją mniej konkurencyjną w porównaniu z Xbox Game Pass.

W rzeczywistości dyrektor generalny PlayStation, Jim Ryan, sugeruje, że własne gry Sony mogą ucierpieć, jeśli trafią prosto do PlayStation Plus pierwszego dnia. „[Jeśli chodzi o] umieszczanie własnych gier w tej usłudze lub dowolnej z naszych usług po ich wydaniu… jak dobrze wiecie, nie jest to droga, którą poszliśmy w przeszłości. I nie jest to droga, którą zamierzamy iść z nową usługą” – wyjaśnia Ryan w wywiadzie dla Gamesindustry.biz.

Microsoft przyjął zupełnie inne podejście do usługi Xbox Game Pass, zobowiązując się do uruchomienia Xbox Game Studios pierwszego dnia usługi. Dzięki temu Xbox Game Pass jest atrakcyjną opcją dla graczy Xboxa, wraz z imponującym katalogiem wstecznym, który pozwala najnowszym konsolom Xbox Series S / X na natywne uruchamianie oryginalnych gier Xbox wraz z tytułami na Xbox 360 i Xbox One.

Mimo to, połączenie PlayStation Plus i PlayStation Now firmy Sony oferuje więcej możliwości grania w klasyczne i nowe gry PlayStation bez konieczności subskrybowania oddzielnej usługi przesyłania strumieniowego. Może nie jest to prawdziwy konkurent Game Passa, ale z pewnością jest to ulepszenie dla posiadaczy PlayStation.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sony Playstation Blog | The Verge