H3 Health Cybe to zdalna klinika z diagnostyką!

H3 Health Cube zawiera cały własny sprzęt diagnostyczny, ale jest podłączony do Internetu, dzięki czemu pacjenci mogą rozmawiać ze swoimi lekarzami w czasie rzeczywistym.

H3 Health Cube | UniDoc Health
H3 Health Cube | UniDoc Health

Ponieważ pandemia trwa, większość z nas przyzwyczaiła się do konsultacji lekarskich przeprowadzanych przez telefon lub wideochat. Wciąż zdarzają się jednak sytuacje, w których należy używać urządzeń diagnostycznych… i właśnie dlatego zaprojektowano H3 Health Cube.

Wyprodukowany przez firmę UniDoc Health z siedzibą w Vancouver w Kanadzie, podłączony do internetu, przystosowany do wózków inwalidzkich H3 jest przeznaczony do użytku w takich miejscach jak apteki, domy kultury, instytucje rządowe i ośrodki opieki. Można go ustawić w pomieszczeniu lub na zewnątrz i może być szczególnie przydatny dla osób o ograniczonych możliwościach transportu, nawet w czasach nie pandemii.

Pomysł polega na tym, że zamiast umawiać się na faktyczną wizytę twarzą w twarz z lekarzem w gabinecie, użytkownicy będą mogli umówić się z nimi na zdalne spotkanie audio/wideo w czasie rzeczywistym za pośrednictwem H3 Health Cube’a. W zależności od tego, co należy sprawdzić, lekarz poprowadzi ich w zakresie korzystania z urządzeń diagnostycznych w H3 lub pomoc zapewni przeszkolony personel na miejscu, taki jak farmaceuci lub klinicyści.

Wraz z systemem komunikacji wideo HD, każda jednostka będzie zawierała różnorodne narzędzia, które mogą być używane do sprawdzania parametrów życiowych (stetoskop, mankiet do pomiaru ciśnienia krwi, termometr itp.), a ponadto będzie możliwość wyposażenia H3 w sprzęt do wykonywanie zabiegów takich jak tomografia komputerowa, kolposkopia, USG jamy brzusznej i elektrokardiogramy oraz pobieranie i analiza próbek krwi.

Prywatność pacjenta zostanie zachowana przez cały czas trwania wizyty, a system sterylizacji UVC – wraz z łatwymi do czyszczenia powierzchniami – ułatwi odkażanie ich między kolejnymi wizytami.

Według UniDoc, H3 Health Cybe są już testowane w trzech aptekach w prowincji Ontario, a kolejne 30 planowanych jest do wprowadzenia do użytku w mieście Tucson w Arizonie – wkrótce nastąpi wdrożenie na całym stanie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: UniDoc Health