WhatsApp zwiększa rozmiar wysyłanych plików do 2 GB

Większy limit rozmiaru przesyłanych multimediów przez WhatsAppa to kolejny krok Meta mający na celu nadrobienie zaległości w stosunku do konkurencji.

Nowy limit wielkości plików WhatsAppa do 2 GB

WhatsApp od kilku lat jest podstawową aplikacją do obsługi wiadomości błyskawicznych. Jednak pod wieloma względami przewyższają go podobne platformy, w tym możliwości udostępniania multimediów. Wygląda na to, że nadążająca za rywalami komunikator mobilny należący do Meta testuje nowy limit rozmiaru plików/udostępnianych multimediów do 2 GB.

WhatsApp po raz pierwszy zezwolił na udostępnianie plików multimedialnych na swojej platformie w 2017 roku. Od tego czasu rozmiar pliku był ograniczany do 100 MB. Limit ten nie zmienił się przez lata. W erze, w której wideo 4K i obrazy o wysokiej rozdzielczości są preferowane ograniczenie rozmiaru pliku staje się ograniczeniem.

Jeśli wierzyć zrzutom ekranu aplikacji na iPhone’a od WABetaInfo, WhatsApp testuje nowy limit rozmiaru pliku do 2 GB z niektórymi użytkownikami w Argentynie. Wyobrażamy sobie, że w przypadku tej grupy użytkowników testowych nowy limit znacznie ułatwiłby udostępnianie dużych plików i filmów za pośrednictwem WhatsAppa. Nie zapominajmy, że w przypadku tego komunikatora, wszystkie duże pliki również cieszą się dodatkową zaletą bezpiecznego szyfrowania typu end-to-end, takiego jak zwykłe wiadomości tekstowe. Warto zauważyć, że test jest również w toku dla użytkowników Androida w tym kraju.

Test trwa od kilku dni, a WhatsApp zwykle przeprowadza takie publiczne testy pilotażowe przed szerszym wdrożeniem. Jednak WABetaInfo informuje, że intencje platformy komunikacyjnej lub harmonogram szerszego wdrożenia są nieznane.

Oprócz większego limitu rozmiaru załączników, WhatsApp pracuje również nad funkcją odpytywania dla czatów grupowych i reakcji na wiadomości na iPhonie. Obie funkcje są przykładami nadrabiania zaległości przez Meta w stosunku do konkurencyjnych platform. Tymczasem implementacja tego ostatniego może przypominać reakcje na wiadomości na innych platformach należących do Meta, takich jak Instagram czy Messenger.

Jeśli WhatsApp w odpowiednim czasie wprowadzi większy limit rozmiaru do 2 GB dla plików multimedialnych, czy będzie to dla Ciebie korzystne?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WABetaInfo | iPhonehacks