Apple pierwszym streamerem, który zdobył Oscara dla najlepszego filmu!

Serwis Apple TV+ z filmem „CODA” pokonał usługi streamingowe takie jak Netflix, Hulu lub HBO Max w drodze po pierwszego Oscara za najlepszy film!

film „CODA” Apple TV+

Chociaż na początku Apple TV+ miało tylko kilka oryginalnych seriali, w ciągu zaledwie 2 lat stworzył wiele hitowych seriali telewizyjnych, dokumentów lub filmów, o których ludzie mówią. Kulminacja istnienia Apple TV+ nastąpiła jednak podczas wczorajszej ceremonii rozdania Oscarów, kiedy platforma stała się pierwszą usługą streamingową, która zdobyła Oscara dzięki ekskluzywnemu filmowi CODA.

Tytuł zdobył upragnioną nagrodę Akademii w kategorii za Najlepszy film. Apple otrzymało w tym roku aż sześć nominacji do Oscara:

  • Najlepsze zdjęcie – CODA
  • Najlepszy aktor – Denzel Washington w Tragedii Makbeta
  • Najlepszy aktor drugoplanowy – Troy Kotsur w CODA
  • Najlepszy scenariusz adaptowany – Siân Heder za CODA
  • Najlepsze zdjęcia – Bruno Delbonnel za Tragedię Makbeta
  • Najlepsza scenografia – Stefan Dechant za Tragedię Makbeta

Ze wszystkich tych nominacji Apple wygrał wszystko, do czego nominowano CODA, w tym statuetkę dla najlepszego aktora drugoplanowego, którą otrzymał Troy Kotsur.

Podczas gdy Apple TV + pokonało Netflixa, Hulu lub HBO Max, ważne jest to, że wygrana w kategorii Best Picture to pierwszy raz, kiedy platforma streamingowa zdobyła Oscara i jest to przełomowy moment w historii rozrywki.

Zacka Van Amburga, szef Apple Worldwide Video powiedział:

W imieniu wszystkich w Apple jesteśmy bardzo wdzięczni Akademii za wyróżnienia przyznane filmowi„CODA” tego wieczoru. Dołączamy do naszych zespołów na całym świecie, gratulując Siânowi, Troyowi, producentom oraz całej obsadzie i ekipie za udostępnienie publiczności tak potężnej reprezentacji społeczności Głuchych i przełamaniu tak wielu barier. Dzielenie się tą afirmującą życie, pełną życia historią, która przypomina nam o sile filmu, która łączy świat, było bardzo satysfakcjonujące.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: phoneArena | Oscars