Oura Ring ma już 1 mln użytkowników!

Urządzenie do monitorowania kondycji Oura Ring posiada już milion użytkowników, a producent zapowiada nadchodzące funkcje!

ŌURA Ring 3 gen.

Firma ŌURA ogłosiła, że ​​obecnie milion użytkowników korzysta z jej pierścieniowego trackera fitness – Oura Ring – co oznacza liczbę sprzedanych urządzeń. Najnowszy model – Oura Ring Generation 3 został wydany pod koniec ubiegłego roku z funkcjami monitorowania tętna i śledzenia snu. W tym samym oświadczeniu firma poinformowała, że ​​pracuje nad kilkoma nowymi funkcjami, które zostaną wydane w tym roku, takimi jak Workout Heart Rate (tętno podczas treningu).

Trzecia generacja Oura Ring została wydana w październiku 2021 roku jako alternatywa dla smartwatcha lub urządzenia w stylu bransoletki.

Pierścień posiada wiele funkcji śledzących parametry zdrowotne, w tym monitorowanie tętna, pomiar temperatury i śledzenie cyklu miesiączkowego. Podobno wśród miliona użytkowników jest kilka gwiazd sportu, w tym Cristiano Ronaldo i Anthony Joshua.

Podstawową cechą pierścienia Oura Ring jest funkcja śledzenia snu, która, jak twierdzi firma, była głównym celem tego gadżetu. Oura twierdzi, że pierścień jest najdokładniejszym urządzeniem do śledzenia snu. Do tej pory pierścienie przeanalizowały ponad 2,5 miliarda godzin snu.

Droga fińskiej firmy do miliona klientów nie była gładka. Po wprowadzeniu Oura Ring Generation 3 wielu klientów narzekało, że członkostwo Oura kosztuje 5,99 EUR (ok. 28 zł) miesięcznie. Chociaż subskrypcja nie była bezwzględnie konieczna do korzystania z urządzenia, wiele funkcji można odblokować tylko będąc subskrybentem.

We wpisie na swoim blogu Oura stwierdziła, że ​​wkrótce udostępni więcej funkcji urządzenia, obok badań naukowych i innych treści. Firma wymieniła Workout Heart Rate i zaktualizowany algorytm Sleep Staging jako narzędzia, nad którymi pracowała i udostępni swoim klientom w tym roku. Oura nie określiła jeszcze dokładnej daty wydania tych funkcji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Oura | NotebookCheck