WhatsApp zaczyna wprowadzać reakcje emoji

Prostszy sposób odpowiadania na wiadomości – czyli reagowanie emotikonami na przesłane wiadomości – zaczął pojawiać się w wersji beta WhatsAppa na Androidzie.

Reakcje emoji na wiadomości w aplikacji WhatsApp
Reakcje 6 emoji na wiadomości w aplikacji WhatsApp | fot. WABetaInfo

Komunikator WhatsApp, należący do Meta – to popularna usługa szyfrowanego przesyłania wiadomości, która ma ponad dwa miliardy użytkowników na całym świecie. Teraz w aplikacji na Androida zaczęły pojawiać się reakcje emoji w wersji beta. WABetaInfo, wiarygodne źródło nadchodzących funkcji WhatsAppa, informuje, że w wersji beta aplikacji (2.22.8.3) na Androida można korzystać z reakcji emoji. Funkcja daje użytkownikom szybki i łatwy sposób odpowiadania na przychodzące wiadomości.

6 reakcji emoji: 👍❤️😢😂😮🙏

Po długim naciśnięciu otrzymanej wiadomości, funkcja pozwala użytkownikom zareagować jednym z sześciu emotikonów: kciuk w górę 👍, serce ❤️, płacz 😢, śmiech 😂, zszokowana twarz 😮 lub złożone dłonie 🙏 (zwykle oznacza to „dziękuję”). Wygląda na to, że WhatsApp wprowadza tę funkcję na Androida etapami i nie u wszystkich jest jeszcze widoczna.

Oprócz pojawienia się funkcji na Androidzie pojawiają się oznaki, że reakcje emoji są również w drodze dla aplikacji na iOS-a i na komputery. Od początku stycznia aplikacja beta WhatsAppa na iOS-a miała przełącznik ustawień do kontrolowania „Powiadomień o reakcji”, a podobne ustawienie pojawiło się w wersji beta aplikacji komputerowej na początku tego miesiąca.

Reakcje emotikonami stały się powszechne w innych usługach komunikacyjnych, takich jak iMessage, Facebook Messenger, aplikacja Google Messages, a nawet czaty na Twitterze. Teraz wreszcie do akcji wkracza jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji do przesyłania wiadomości.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | WABetaInfo