Vappeby ze Spotify Tap w sklepach IKEA

Nowa zewnętrzna lampa bezprzewodowa Vappeby Ikei to także głośnik Bluetooth z obsługą Spotify Tap.

VAPPEBY - głośnik Bluetooh (Spotify Tap) z lampą (IKEA)

Sieć sklepów IKEA zaprezentowała głośnik Bluetooth VAPPEBY z przyciskiem Spotify Tap, który może służyć jako lampa zewnętrzna. Firma twierdzi, że dzięki odporności na kurz i wodę w stopniu IP65 jest przeznaczona do oświetlania imprez plenerowych, grilli itp. światłem LED, zapewniając jednocześnie dźwięk 360 stopni.

Po naciśnięciu przycisku Spotify Tap rozpocznie się przesyłanie strumieniowe od miejsca, w którym zostało przerwane, a kolejne naciśnięcie odtworzy inną rekomendację na podstawie historii w Spotify. Działa również z innymi usługami przesyłania strumieniowego lub dowolnymi multimediami przechowywanymi na smartfonie lub innym podłączonym urządzeniu.

Vappeby oferuje do 12 godzin odtwarzania strumieniowego przesyłania muzyki, prawdopodobnie bez włączonego światła. Ładuje się przez USB-C za pomocą kabla, ale nie ma ładowarki dołączonej do zestawu. Lampa oferuje dwa tryby świecenia LED oraz ma uchwyt i konstrukcję przypominającą latarnię.

Spotify Tap zostało wprowadzone we wrześniu ubiegłego roku i było dostępne w momencie premiery na słuchawkach Bluetooth od Samsunga, Microsoft Surface, Bose, Skullcandy i Jabra. Firma ma już gamę głośników Vappeby Bluetooth (znanych jako Eneby w USA). Oferuje również głośnik półkowy Symfonisk zbudowany we współpracy z Sonos, dostępny tylko w Europie.

Vappeby jest „ważnym krokiem na drodze IKEA do demokratyzacji muzyki… zwiększania doświadczenia użytkownika, obniżania progów i łatwego dostępu do muzyki i światła”. Nowy model można teraz zamówić za 279 zł w kolorze niebieskim lub szarym, chociaż jak wspomniano, zasilacz USB jest sprzedawany osobno. W polskim sklepie internetowym dostępny jest póki co tylko model w kolorze niebieskim.

Oficjalny opis produktu

Głośnik Bluetooth VAPPEBY do użytku na zewnątrz ma wbudowaną lampę i jest idealny na przyjęcia w ogrodzie i kolacje na balkonie. Odtwarzanie ulubionej muzyki ze Spotify na VAPPEBY jest łatwe. Wystarczy nacisnąć przycisk na głośniku, aby rozpocząć strumieniowanie od miejsca, w którym została przerwana. Naciśnij jeszcze raz, aby odtworzyć inną rekomendację.

Zewnętrzny głośnik Bluetooth z lampą Vappeby (IKEA)
Zewnętrzny głośnik Bluetooth z lampą Vappeby | fot. IKEA
 • Funkcja odtwarzania Spotify Tap generuje muzykę w oparciu o Twoje upodobania. Jeśli chcesz posłuchać czegoś innego, po prostu ponownie naciśnij przycisk.
 • Dźwięk 360 stopni oznacza, że muzyka gra czysto i wyraźnie, bez względu na to, gdzie siedzisz Ty i Twoi znajomi.
 • Lampa daje przyjemny blask, stanowi dekoracyjny akcent na stole i jest praktyczna, jeśli potrzebujesz trochę dodatkowego światła na zewnątrz.
 • Użyj uchwytu, aby łatwo przenosić lampę głośnikową w dowolne miejsce. Ma wbudowany akumulator i jest odporny na deszcz, dzięki czemu można go używać w każdą pogodę.
 • Podłącz i odtwarzaj ulubione utwory ze swojego telefonu, komputera lub dowolnego urządzenia obsługującego technologię Bluetooth®.
 • Bateria jest niewymienna.
 • Można używać w pomieszczeniach i na zewnątrz.
 • W zestawie kabel USB do ładowania przenośnego głośnika.
 • Zasilacz USB sprzedawany oddzielnie.
 • Wysokość: 25 cm
 • Średnica: 17 cm

Projektant: Sarah Fager

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IKEA | Engadget