phone (1) od Nothing zapowiedziany!

Pierwszy smartfon phone (1) od Nothing ma chyba skusić użytkowników iPhone’a, ale póki co nie można go jeszcze kupić.

NOTHING phone (1) is coming

Nowy phone (1) od Nothing będzie działał pod systemem Nothing OS, który zostanie wprowadzony na rynek latem 2022 roku. Podczas dzisiejszego bardzo oczekiwanego wydarzenia Nothing firma ogłosiła to czego wszyscy się spodziewaliśmy: swój pierwszy smartfon – phone (1). Jednak współzałożyciel Nothing i były geniusz OnePlusa – Carl Pei, nie zapomniał, jak wzbudzić emocje wokół nowej firmy dzięki nowemu produktowi. Chociaż jest to dziś pierwsze oficjalne potwierdzenie telefonu, zostanie on oficjalnie wydany dopiero latem tego roku.

Nothing phone (1) i jego szerszy ekosystem

Po słuchawkach dousznych ear (1), phone (1) od Nothing będzie drugim urządzeniem sprzedawanym przez tę firmę. Jak dotąd firma podzieliła się tylko tym, że telefon będzie zasilany przez procesor Snapdragon i że będzie „zdefiniowany przez kultowy design”, więc oczekujemy podobnego przejrzystego podejścia do projektowania produktu, jak to, co widzieliśmy w przypadku ear (1).

Carl Pei opowiadał też o tym, jak Nothing musiało walczyć z wielkim konglomeratem, który chciał uniemożliwić mu wejście na rynek (nie miał na myśli OnePlus i BBK Electronics, prawda?), ale że firma była w stanie współpracować z wieloma innymi firmami, aby telefon stał się rzeczywistością. Partnerzy to Google, Samsung, Qualcomm, BYD, Sony i Visionox.

Carl Pei kontynuował, mówiąc: „Tworzymy najbardziej atrakcyjną alternatywę dla Apple”. Przyznaje, że urządzenia Apple’a najlepiej współpracują ze sobą, a konsumenci nie mają prawdziwej alternatywy dla iPhone’a, gdy chcą mieć bezproblemową łączność między urządzeniami. Według Peia ekosystem Nothing będzie na to odpowiedzią. Ma być otwarty, współpracując z innymi wiodącymi światowymi markami. Mówi, że to początek ekosystemu produktów. Aby to podkreślić, podczas prezentacji zobaczyliśmy opcje integracji i łączności z samochodami Apple AirPods i Tesla.

System operacyjny Nothing OS

Carl Pei ujawnił również, że telefon będzie działał pod systemem Nothing OS, nakładką na Androida, która „bez wysiłku połączy i zintegruje produkty Nothing i innych wiodących światowych marek”.

Podobnie jak początkowe podejście OnePlusa do OxygenOS, Nothing OS ma składać się tylko z najlepszych funkcji „czystego” Androida, a „sprzęt bezproblemowo zintegruje się z oprogramowaniem dzięki niestandardowym czcionkom, kolorom, elementom graficznym i dźwiękom”.

Możemy również wiele powiedzieć na podstawie zdjęć udostępnionych podczas wydarzenia, które pokazują widżet przypominający spojrzenie w górnej części ekranu głównego i ekranu blokady, z wyszczególnieniem nadchodzącego wydarzenia. Istnieje również zbiór standardowych aplikacji Google’a, na co wielu innych producentów od dawna się przestawia. System operacyjny ma koncentrować się na minimalizowaniu rozpraszania uwagi, więc będzie używał mniej animacji i wprowadzi więcej funkcji skoncentrowanych na skupieniu. Nothing obiecuje również 3 lata aktualizacji oprogramowania i 4 lata aktualizacji zabezpieczeń dla phone (1).

Grafiki koncepcyjne  Nothing OS dla phone (1) (nie finalne)
Grafiki koncepcyjne Nothing OS dla phone (1) (nie finalne)

Inwestycje i perspektywy

Ponadto Nothing ogłosiło 10 milionów dolarów alokacji na nową rundę inwestycji społecznościowych opartych na kapitale, podobnie jak wcześniej firma zrobiła przed uruchomieniem ear (1), gdzie zebrała 1,5 miliona dolarów od fanów. Inwestorzy będą mogli uzyskać dostęp do społeczności firmy, która da im bliżej nieokreślone „korzyści na wyłączność” i „wgląd w firmę”. Jeśli chcesz zostać częścią firmy, możesz wstępnie zarejestrować się na rundę inwestycyjną. Wejdzie w życie 5 kwietnia 2022 roku.

W nadchodzących miesiącach dowiemy się więcej o phonie (1)

Nothing nie pokazało dziś nic konkretnego oprócz zapowiedzi nowego telefonu. Ale nic dziwnego – firma wcześniej stosowała ten sam schemat marketingowy przy wprowadzaniu na rynek słuchawek ear (1). Wstępna prezentacja dotycząca ear (1) była tylko zwiastunem produktu, wraz z wezwaniem do zainwestowania w firmę, aby pomóc w sfinansowaniu produktu.

Szkoda jednak, że Nothing właściwie jeszcze nam niczego nie pokazało – nawet projektu sprzętowego. Carl Pei z pewnością wie, jak wzbudzić podekscytowanie i sprawić, aby publiczność domagała się więcej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nothing | Android Police