Trwają prace nad nową grą „Wiedźmin”

CD Projekt Red pracuje nad zupełnie nową grą „Wiedźmin”, która „rozpocznie nową sagę dla serii” – to pierwszy tytuł serii od czasu premiery „Wiedźmina 3: Dziki Gon” z 2015 roku.

The Witcher – A New Saga Begins

Największą wiadomością jest jednak to, że nadchodząca gra Wiedźmin odejdzie od wewnętrznego silnika REDengine – którego firma CD Projekt Red (CDPR) używała od ponad dekady – na Unreal Engine 5, w ramach strategicznego partnerstwa pomiędzy CDPR i Epic Games.

Pomimo tego partnerstwa następna gra Wiedźmin nie będzie dostępna wyłącznie w sklepach Epic Games, a CDPR będzie nadal używać REDengine w niektórych bieżących projektach, takich jak nadchodzące rozszerzenie do Cyberpunk 2077.

Poza tym, CDPR zwraca jednak uwagę na to, że „nie ma żadnych dalszych szczegółów – takich jak ramy czasowe rozwoju lub data wydania” dotyczących nowego tytułu. Biorąc jednak pod uwagę długi czas tworzenia gier przez CD Projekt Red, może minąć trochę czasu, zanim otrzymamy więcej informacji.

Weźmy na przykład niesławnie długi okres rozwoju gry Cyberpunk 2077, która została po raz pierwszy ogłoszona w 2012 roku – w 2013 roku pojawiła się zapowiedź a sam tytuł był wielokrotnie opóźniany, aż w końcu zadebiutował w grudniu 2020 roku. I nawet wtedy wydanie było pełne problemów i błędów, nad którymi CD Projekt Red wciąż pracuje – mimo, że minął ponad rok od premiery.

Mimo wszystko, wieści o nowym tytule Wiedźmina są ekscytujące, nawet jeśli szczegóły są bardzo skąpe. Wiedźmin 3 jest nadal uważany za jedną z najlepszych gier RPG z otwartym światem, jakie kiedykolwiek powstały, a ponieważ franczyza wznosi się na nowe wyżyny popularności dzięki trwającej serii Netflixa (i jej spin-offom), łatwo zrozumieć, dlaczego CDPR rozpoczyna „nową sagę” przygód Wiedźmina.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CD Projekt RED – The Witcher