Można już ubiegać się o dofinansowanie TV lub dekodera z DVB-T2

Od dzisiaj przyjmowane są już pierwsze wnioski o dofinansowanie do zakupu dekodera lub telewizora obsługujących DVB-T2.

Dofinansowanie do odbiornika cyfrowego (DVB-T2)

Jak, czytamy na stronach rządowych, od poniedziałku 21 marca 2022 roku, ruszyła usługa składania wniosków w rządowym programie dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego (dekodera lub telewizora). Wniosek o dofinansowanie można złożyć osobiście lub przez pełnomocnika za pośrednictwem: 

  • formularza online na platformie gov.pl,
  • Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej.

Po złożeniu wniosku, będzie można otrzymać specjalny kod. Wnioskujący otrzymają go a podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie.

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem będzie można zrealizować w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Obecnie w programie zarejestrowało się już 271 przedsiębiorców, co umożliwia realizacje świadczenia w 1500 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. 

Wyszukiwarka sklepów, w których zrealizujesz świadczenie dostępna jest na stronie: dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka.

Więc informacji o rządowym programie dofinansowania znajdziesz na stronie internetowej rządu, na infolinii pod numerem 42 253 54 30 lub pisząc na skrzynkę kontaktową cyfrowaTV@coi.gov.pl.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 – 18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 – 18:00. Opłata za połączenie jest zgodna z posiadaną taryfą operatora, z sieci którego zostało wykonane połączenie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Cyfryzacja KPRM