Wsparcie Ukrainy przez wyszukiwarkę i Gmaila

Google promuje pomoc humanitarną dla Ukrainy w wyszukiwarce i Gmailu – przekaże darowizny w wysokości do 5 milionów dolarów.

Google Doodle z flagą Ukrainy

Serwis Google.org rozpoczyna nową inicjatywę, aby pomóc osobom dotkniętym atakiem Rosji na Ukrainę. Do końca kwietnia Google wszystkie zebrane darowizny podwoi i przekaże na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Darowizny przekazane za pośrednictwem Google.org w celu sfinansowania działań humanitarnych na Ukrainie zostaną przekazane trzem organizacjom humanitarnym: UNHCR, UNICEF i Światowemu Programowi Żywności. Organizacje te pomagają osobom uciekającym z Ukrainy w czasie kryzysu, a także uwięzionym na obszarach konfliktów.

Google twierdzi, że podwoi darowizny przekazane na rzecz pomocy humanitarnej na Ukrainie w kwocie do 5 milionów dolarów do 30 kwietnia 2022 roku. Oczywiście oprócz ponad 25 milionów dolarów, które firma i jej pracownicy już przekazali.

Aby zapewnić natychmiastową pomoc i wsparcie akcji humanitarnych, Google.org i pracownicy Google przekazali już ponad 25 milionów dolarów darowizn i wsparcia w naturze.

Aby dalej nieść pomoc, Google.org przekaże darowizny w wysokości do 5 milionów dolarów na tę kampanię do 30 kwietnia.

Zrzut ekranu ze strony Google.org na temat wsparcia Ukrainy
Zrzut ekranu ze strony Google.org na temat wsparcia Ukrainy

Aby promować ten nowy program darowizn, Google udostępnia wyskakujący baner w Gmailu, który pojawił się już dzisiaj na wielu kontach. Baner po prostu kieruje do głównej strony Google na temat działań humanitarnych – google.org/ukraine-relief i informuje: „Wesprzyj działania humanitarne w Ukrainie. Google podwoi Twoją darowiznę”. Ta sama wiadomość znajduje się obecnie na stronie głównej wyszukiwarki Google.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google