Google I/O 2022 odbędzie się online już 11-12 maja

Tegoroczna konferencja dla programistów Google I/O 2022 rozpocznie się 11 maja jako wirtualne wydarzenie z prezentacjami na żywo.

Google I/O 2022 (logo)

Trudna zagadka SVD — jeśli ktoś ją już rozwiązał — ujawnia, że ​​Google zorganizuje konferencję I/O 2022 od 11 do 12 maja 2022 roku. To kolejne wirtualne wydarzenie, w którym każdy będzie mógł wziąć udział za darmo. I/O 2022 będzie wydarzeniem wirtualnym bez udziału publiczności na miejscu. Każdy będzie mógł ją oglądać na io.google przez YouTube’a, a interaktywny świat I/O Adventure powróci w kolejnym roku.

Rozmawiaj z pracownikami Google, zadawaj pytania dotyczące produktów, nawiązuj kontakt ze społecznością programistów i poszerzaj swoją wiedzę techniczną. Zdobywaj plakietki profilu programisty Google i wirtualne łupy. Stwórz awatara i poszukaj jajek wielkanocnych. Wypróbuj nowe produkty i funkcje Google w piaskownicy.

W przeciwieństwie do innych firm technologicznych, główne wystąpienia Sundara Pichai i programistów z 11 maja będą transmitowane na żywo na zwykłej scenie Shoreline Amphitheater. W zeszłym roku był transmitowany z Googleplexu z niewielką grupą Googlersów.

Po transmisji na żywo zostaną udostępnione różne nagrane wcześniej sesje obejmujące Androida, Chrome/internet i nie tylko. Oprócz I/O Adventure, odbędzie się 2022 Learning Lab (warsztaty, samouczki, ćwiczenia z programowania itp.) oraz prace w podgrupach. Aby uzyskać dostęp do tych interaktywnych funkcji, w tym niestandardowego panelu Moje I/O, w którym można zobaczyć zdobyte odznaki i zapisaną zawartość, wymagana jest rejestracja, a oficjalnym hashtagiem wydarzenia jest #GoogleIO.

Google udostępni agendę w późniejszym terminie

To wydarzenie jest o jeden dzień krótsze niż zwykle i rozpoczyna się w środę zamiast we wtorek. To szansa dla Google na dokonanie największych ogłoszeń dotyczących oprogramowania w tym roku. Android 12 i Material You wraz z Wear OS 3 były wyraźnymi atrakcjami I/O z 2021 roku.

Zrzut ekranu ze strony wydarzenia Google I/O 2022
Zrzut ekranu ze strony wydarzenia Google I/O 2022

Mobilny system operacyjny Android 13 będzie dostępny w wersji beta przez miesiąc, kiedy rozpocznie się odejściem I/O z powodu tegorocznego przyspieszonego okresu podglądu. Okaże się, czy Made by Google wykorzysta transmisję na żywo do ogłoszenia nowych produktów, tak jak miało to miejsce w 2019 roku – o Pixel 6a i Pixel Watch krążą liczne plotki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wydarzenia: io.google/2022.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google