Dwie nowe rolety bezprzewodowe IKEA

Sieć sklepów IKEA poszerza ofertę inteligentnych urządzeń HomeKit o dwie nowe opcje rolet sterowanych bezprzewodowo: PRAKTLYSING i TREDANSEN.

Inteligentne rolety IKEA: TREDANSEN i PRAKTLYSING

W sklepie IKEA pojawiły się kolejne modele rolet HomeKit, którymi można sterować za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej IKEA Home smart. Pierwszy inteligentny produkt IKEA z tej serii został wydany w 2019 roku i ma konstrukcję opartą na rolkach – były to inteligentne rolety FYTUR i KADRILJ.

Spotkały się one z różnymi recenzjami, a początkowe wprowadzenie było nękane opóźnieniami, brakami i niedotrzymanymi terminami na dodanie kompatybilności z HomeKit.

IKEA rozszerza teraz swoją linię inteligentnych rolet (przypominających harmonijkowe żaluzje) o dwie nowe opcje: PRAKTLYSING i TREDANSEN. Te inteligentne rolety nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale pojawiły się w tym tygodniu w międzynarodowych wersjach witryny IKEA (także w polskiej wersji sklepu).

Zobacz także: Nowa lampa SYMFONISK od Ikei i Sonosa

Po pierwsze, inteligentne rolety TREDANSE firmy IKEA mają konstrukcję „składaną” – są dostępne w rozmiarach 120×195 cm i 140×195 cm. Wykorzystują również „zaciemniający” materiał, blokujący przenikanie światła i całkowicie zaciemniające pokój. Inteligentne rolety TREDANSEN są bezprzewodowe i zasilane bateryjnie, a ich cena detaliczna to 799 zł za wersję w rozmiarze 140✕195 cm. Za rozmiar 80✕195 cm zapłacimy o 150 zł mniej – 649 zł, a za wersję 120✕195 cm 749 zł.

Oto bliższe spojrzenie na inteligentne rolety TREDANSEN:

Inteligentne rolety PRAKTLYSING IKEA opisuje jako żaluzję komórkową, która  filtruje światło i izoluje przed przeciągami i ciepłem słonecznym. Także można użyć pilota lub połączyć ją z bramą TRÅDFRI i aplikacją IKEA Home smart, aby sterować nimi bezprzewodowo. Są dostępne w dwóch rozmiarach: 120×195 cm i 140 ×195 cm. Te rolety są znacznie droższe niż inne z oferty IKEA, a ceny zaczynają się od 649 zł za węższą i 699 zł za szerszą opcję

Oto bliższe spojrzenie na inteligentne rolety PRAKTLYSING:

Podobnie jak inne inteligentne produkty IKEA, nowe inteligentne rolety współpracują z Amazon Alexa, Asystentem Google i Apple HomeKit. Będziesz jednak musiał kupić osobno bramkę TRÅDFRI firmy, aby włączyć te opcje inteligentnego sterowania domem. Możesz także zdecydować się na sterowanie inteligentnymi roletami wyłącznie za pomocą inteligentnej aplikacji IKEA Home lub iPhone’a, albo tylko pilota.

Na koniec, oto film przedstawiający inteligentne rolety TREDANSEN:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IKEA Polska | 9TO5Mac