Nie działa Messenger pod Safari 15.4

Jeśli zainstalowałem nową aktualizację macOS 12.3, który zawiera Safari 15.4 – to w tej przeglądarce prawdopodobnie nie skorzystasz z Messengera.

Błąd Messengera pod Safari

Wczoraj Apple wydało aktualizacje swoich systemów operacyjnych, w tym macOS Monterey 12.3 dla komputerów Mac, który zawiera także aktualizacje natywnej przeglądarki internetowej Safari. W tej aktualizacja została dodana wersja Safari 15.4, która psuje działanie komunikatora Messenger od Facebooka (należącego do Meta). Po prostu nie można z niego skorzystać.

Użytkownicy zgłaszają, że po zalogowaniu się do Facebooka pod przeglądarką Safari 15.4 nie mogą otworzyć Messengera – zarówno jako okna czatu na Facebooku jak i pod osobny adresem komunikatora messenger.com.

Co ciekawe komunikator działa pod innymi przeglądarkami – takimi jak Firefox czy Chrome. Jedynie pod Safari 15.4 (macOS 12.3) nie można z niego skorzystać.

Póki co nie znamy rozwiązania tego problemu, być może istnieje jakiś sposób tymczasowy – jak tylko go poznam, podzielę się rozwiązaniem. Być może Apple wyda szybką poprawkę, które wpływa na ten błąd – niewykluczone, że inne aplikacje webowe mogą mieć podobne problemy. Do tego czasu pozostaje korzystać z aplikacji w telefonie lub w innej przeglądarce internetowej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple