Użytkownicy BLIKA wsparli edukację dzieci

Dzięki użytkownikom BLIKA ponad 225 tys. dzieci weźmie udział w lekcjach dotyczących m.in. cyberbezpieczeństwa.

BLIK i Uniwersytet Dzieci – edukacja 2022

Zeszłoroczna BLIKOMANIA, oprócz możliwości wygrania atrakcyjnych nagród dała uczestnikom szansę na wsparcie  nowoczesnej edukacji, m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa. Polski Standard Płatności – operator BLIKA – po raz kolejny współpracuje z Fundacją Uniwersytet Dzieci przy ważnych projektach edukacyjnych.

Polski Standard Płatności, operator BLIKA, od wielu lat wspiera Fundację Uniwersytet Dzieci, między innymi poprzez zachęcanie nowych użytkowników do przetestowania BLIKA właśnie przez realizację wpłaty na rzecz tej organizacji. W 2021 roku współpraca została rozszerzona, a rejestracja w corocznej, popularnej BLIKOMANII możliwa była tylko przez wysłanie specjalnego przelewu weryfikacyjnego przez uczestnika, który przeznaczany był na działania Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Uczniowie są bardzo aktywni w wirtualnym świecie. Nie każdy zdaje sobie sprawę, z tego jak wiele zagrożeń niesie za sobą nieroztropne korzystanie z sieci. Dlatego warto przedstawiać im zagadnienia związane z kradzieżą tożsamości, uczyć ochrony przed wyciekiem danych oraz jakie są zasady higienicznej pracy w Internecie. Właśnie dlatego Polski Standard Płatności został partnerem projektów Fundacji Uniwersytet Dzieci: „Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci”, partnerem programu Dziecko z Pasją oraz 3 webinariów dla dorosłych i 6 nowych scenariuszy lekcji.

Nasze partnerstwo obejmuje nie tylko wsparcie finansowe, które organizujemy dzięki zaangażowaniu uczestników BLIKOMANII. Zależy nam na popularyzowaniu edukacji z zakresu cyberbezpieczeństwa i dlatego w inicjatywach organizowanych przez Uniwersytet Dzieci uczestniczą także nasi eksperci – mówi Krzysztof Ziewiec, dyrektor departamentu marketingu i PR w Polskim Standardzie Płatności – chcemy przekazywać wiedzę o tym, jak chronić swoją tożsamość w sieci, dbać o bezpieczeństwo finansowe czy też przekazywać podstawowe zasady z zakresu walki z zagrożeniami w internecie – dodaje.

Na początku 2022 roku w lekcjach dotyczących cyberbezpieczeństwa uczestniczyło już 690 klas, czyli około 12,5 tys. uczniów. Docelowo działania wsparte przez Polski Standard Płatności dotrą aż do 225 tys. dzieci w polskich szkołach. Dodatkowo 13 tys. dorosłych – nauczycieli, dyrektorów szkół oraz rodziców, otrzyma wsparcie merytoryczne od specjalistów z różnych dziedzin.

Współpraca z PSP pozwoli Fundacji Uniwersytet Dzieci rozwijać dziecięce pasje w tysiącach szkół w całej Polsce. Dzięki wsparciu uczniowie będą zdobywać wiedzę m.in. o cyberbezpieczeństwie w kreatywny i angażujący sposób. Dziękujemy PSP za wsparcie programów, dzięki którym budujemy lepszą edukację systemową w szkołach podstawowych. Dziękujemy za zaufanie, zrozumienie oraz wybranie nas na partnera BLIKOMANII – mówi Anna Grąbczewska, Prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Polski Standard Płatności, operator BLIKA, od lat angażuje się w działania związane z edukacją na rzecz cyberbezpieczeństwa. Wspiera inicjatywy społeczne z tym związane, współpracuje przy akcjach organizowanych przez Policję oraz samorządy. Prowadzi także cykl własnych poradników wideo dotyczących bezpieczeństwa w sieci udostępnianych w kanałach społecznościowych oraz na stronie internetowej BLIK.

Cykl „Bezpieczeństwo w sieci w Twoich rękach”:  BEZPIECZEŃSTWO W SIECI:

Cykl „Zgotuj sobie problem”: ZGOTUJ SOBIE PROBLEM:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Polski Standard Płatności