Znaleziono, odrestaurowano i wydłużono najdłuższy samochód na świecie

„American Dream” – najdłuższy samochód na świecie ma ponad 30 metrów (100 stóp) i teraz zyskał nowe życie.

American Dream – najdłuższy samochód na świecie (30,5 m)
American Dream – najdłuższy samochód na świecie (30,5 m)

Już nigdy nie będziemy narzekać na znalezienie miejsca parkingowego. American Dream rozciąga się teraz na ponad 100 stóp (30,5 m), może pomieścić ponad 75 osób i ma własny basen, trampolinę, jacuzzi, wannę i pole do minigolfa. Aha, i lądowisko dla helikopterów.

Został pierwotnie zbudowany w Kalifornii około 1986 roku przez customowego czarodzieja Jaya Ohrberga, z serii limuzyn Cadillac Eldorado. Wyjechał wówczas mierząc zaledwie 60 stóp (18,3 m) z 26 kołami, silnikiem V8 z przodu i innym V8 z tyłu . Szybko rozumiejąc błąd swojej konstrukcji, Ohrberg później rozszerzył go do 100 stóp (30,5 metra), umieszczając zawias pośrodku, aby dać mu szansę na ominięcie zakrętu.

O dziwo, nie okazało się to zbyt praktyczne jako auto na codzienne przejażdżki, a po kilku występach filmowych Dream przez wiele lat marniał i rdzewiał na tyłach magazynu w New Jersey. Kolosalny projekt przywrócenia go był zbyt trudny dla faceta, który go znalazł, i ostatecznie sprzedał go w 2019 roku obecnemu właścicielowi – Michaelowi Dezerowi.

Dezer jest właścicielem Muzeum Samochodowego Dezerland Park i atrakcji turystycznej w Orlando na Florydzie, więc miał doświadczenie, aby odbudować Dreama. Odbudowa kosztowała znacznie ponad 250.000 USD i trwała ponad trzy lata. Na przykład kabina była całkowicie zdewastowana, więc Dezer ją wyciął i zastąpił kabiną z innego samochodu, a także wymienił cały układ napędowy.

W tym czasie zadbał o dodanie półtora cala do jego długości, co pozwoliło mu ponownie pobić swój własny rekord Guinnessa na najdłuższy samochód.

Przestrzenne wnętrze, zbudowane dla ponad 75 osób, rozciąga się komicznie w dal za kierowcą, który siedzi z przodu. Wbudowany basen ma własną trampolinę, chociaż do jej używania potrzeba sporej odwagi (sic!), podobnie jak lądowisko dla helikopterów może wytrzymać do 5000 funtów (2270 kg), więc jest funkcjonalne. Rzeczywiście, Dezer ma na nim mały śmigłowiec (co widać na poniższym filmie), ale sądząc po tym, jak blisko krawędzi spadu znajduje się prawa płoza, chciałbyś mieć do tej pracy szalonego pilota.

Pole do minigolfa, basen z trampoliną i lądowisko dla helikopterów w tym aucie nie są dla osób o słabym sercu.

Dezer nie planuje już wywozić tego potwora na drogę, ma po prostu siedzieć i być atrakcją w jego muzeum. Przyjrzyj się znacznie bliżej jak wygląda auto America Dream na poniższym wideo, oraz poznaj szczegóły przerażającego stanu, w jakim był zanim został odnowiony.

Odbudowa najdłuższego samochodu na świecie – Guinness World Records:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: New Atlas | Guinness World Records