Wesprzyj potrzebujących w Ukrainie przez iTunes

Apple ułatwia swoim użytkownikom przekazywanie darowizn na UNICEF dla potrzebujących w Ukrainie przez swój sklep iTunes.

Przekazanie darowizny na rzecz Ukrainy (UNICEF) w aplikacji Apple iTunes

Jeśli chcesz szybko i łatwo przekazać darowiznę za pośrednictwem UNICEF w związku z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę, to możesz skorzystać z banneru na stronie głównej firmy Apple, który kieruje do sklepu iTunes. Tam wystarczy tylko wybrać kwotę darowizny od 5 zł do 150 zł, aby przekazać ją za pomocą płatności przypisanej do Twojego Apple ID.

Apple twierdzi, że wszystkie darowizny przekazane za pośrednictwem iTunes trafią bezpośrednio do UNICEF-u USA, które wspiera ukraińskie rodziny dotknięte wojną w tym kraju. Apple już zapowiedział kilka kroków, jakie podejmuje w odpowiedzi na sytuację w Ukrainie, w tym zaprzestanie sprzedaży w Rosji i usunięcie kilku sponsorowanych przez państwo rosyjskich serwisów informacyjnych z App Store’a.

Dyrektor generalny Apple’a Tim Cook w liście do pracowników zapowiedział również, że Apple przekaże darowizny od pracowników do kwalifikujących się organizacji pomagających na Ukrainie w stosunku 2:1, z mocą wsteczną dla darowizn dokonywanych od 25 lutego 2022 roku. Cook publicznie powiedział, że Apple przekaże środki na działania na Ukrainie.

W Apple Music z kolei możesz wesprzeć ukraińskich artystów, słuchając ich utworów – Apple zadbało o to i przygotowało specjalną sekcję Usłysz głos Ukrainy w zakładce Muzyka w iTunes i zakładce Przeglądaj w aplikacji Apple Music.

Słuchając muzyki ukraińskich artystów, wspierasz ich także finansowo! W zakładce jest aż 36 pozycji, wśród których znajdziesz albumy najpopularniejszych artystów z Ukrainy oraz specjalnie przygotowane playlisty.

Wsparcie dla Ukrainy – Usłysz głos Ukrainy (iTunes/Apple Music)
Wsparcie dla Ukrainy – Usłysz głos Ukrainy (iTunes/Apple Music)

Z uwagi na to, że Apple nie udostępnia Twoich danych osobowych, UNICEF USA nie będzie mógł później potwierdzić Twojej darowizny. Otrzymasz od Apple wiadomość e-mail z rachunkiem, który będzie jedynym dowodem przekazania darowizny. Darowizna pojawi się również na wyciągu z Twojej karty kredytowej w postaci transakcji zawartej z Apple. Przekazując darowiznę, nie nabywasz żadnych towarów ani nie otrzymujesz żadnych usług od Apple. Wszelkie darowizny zbierane przez Apple są gromadzone w imieniu i na konto UNICEF-u USA. Twoja darowizna może nie spełniać warunków uprawniających do odliczenia podatku lub korzystania z innych ulg podatkowych. Przekazując darowizne za pośrednictwem Apple, użytkownik potwierdza, że bierze na siebie wszelkie konsekwencje podatkowe związane z przekazaniem darowizny (m.in. zapewnienie posiadania odpowiedniej dokumentacji w celu ubiegania się o właściwe ulgi podatkowe). Nie można przekazać darowizny, korzystając z kredytów w sklepie iTunes Store lub innych kredytów Apple.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple iTunes