Tak może wyglądać phone (1) od Nothing?

Nowe rendery pokazują jak może wyglądać nietypowa, przezroczysta konstrukcja nowego smartfona phone (1) firmy Nothing, działającego pod Androidem.

Koncepcja phone (1) od Nothing

Nothing jest nową firmą technologiczną, która wykorzystuje swój potencjał do wprowadzenia na rynek unikalnie zaprojektowanego sprzętu. Już w środę 23 marca firma ma zaprezentować całkowicie nowy sprzęt – drugie urządzenie po zeszłorocznych przezroczystych słuchawkach ear (1). Osho Jain wziął pod uwagę doniesienia i plotki, aby stworzyć zestaw wysokiej jakości obrazów, które przedstawiają to, jak wyobraża sobie wygląd smartfona phone (1) od Nothing. I cóż, projektant rzeczywiście był niezwykle kreatywny w obszarach takich jak biometria domniemanego urządzenia i tylne kamery.

Najnowsza firma Carla Pei – Nothing – już zasugerowała, że może wprowadzić na rynek swoją drugą w historii technologię podczas zbliżającego się wydarzenia. To urządzenie jest uważane za smartfon pierwszej generacji , które zgodnie z dotychczasową nomenklaturą powinno nazywać się phone (1). – jeśli to będzie smartfon, który ma działać pod systemem Android na platformie Qualcomm Snapdragon.

Nothing jest firmą, która pozycjonuje się jako zdolna do dostarczania sprzętu o wyraźnie wyróżniającym się wyglądzie i skupienia się na wtopieniu się w życie użytkownika. Biorąc pod uwagę, że przełożyło się to na słuchawki douszne TWS z półprzezroczystą obudową, która odsłania niektóre z elementów wewnętrznych w niezwykle pomysłowy sposób, student projektowania Osho Jain wziął te wskazówki i włączył je do nowych renderów phone (1). Zostały one zaprezentowane we współpracy z blogiem Yanko Design.

Uzyskane obrazy początkowo sprawiają wrażenie urządzenia, które rzeczywiście podąża za trendem przezroczystości, w sposób sugerujący, że domniemany phone (1) będzie obsługiwał ładowanie bezprzewodowe. Przyglądając się bliżej, Jain przewiduje, że jeden z najbardziej oryginalnych elementów konstrukcyjnych Nothing dotyczy czujnika odcisków palców.

Zamiast normalnie zintegrowanego z wyświetlaczem, Jain wydaje się myśleć, że producent OEM opracował stosunkowo nowy element sprzętu, ustawiony z jednej strony tylnego panelu jako wypukły, wyraźnie czerwony guzek przypominający guzik.

Z drugiej strony większość tylnych aparatów będzie osadzona w przezroczystym panelu w nieregularnym układzie – z wyjątkiem tego, co może być głównym obiektywem, który z jakiegoś powodu ma niebiesko-zielony odcień na szkle.

Jain przewiduje również, że phone (1) będzie zawierał wiele małych podpisów i sentencji w stylu Nothing (Rethinking Everything i tak dalej), które można znaleźć w różnych punktach we wnętrzu telefonu i oczywiście są widoczne przez przezroczystą obudowę.

Hipotetyczny phone (1) jest posiadać dolny port USB typu C otoczonym kratkami głośników, kolejną widoczną, ale chudą kratką u góry prawdopodobnie płaskiego wyświetlacza i bez śladu gniazda słuchawkowego. Podsumowując, te rendery, choć imponujące, sugerują, że ta wizja inauguracyjnego telefonu od Nothing jest stworzona dla wielkich fanów przezroczystego wyglądu.

Czy phone (1) będzie rzeczywiście phone’em (1) i producent zachwyci nas czymś wyjątkowym? Ile z konceptu Jaina będzie miał oryginał? Przekonamy się już 23 marca!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NotebookCheck | Yanko Design