Wszechstronny Roidmi EVA dostępny na Indiegogo

Nowy robot sprzątający Roidmi Eva odkurza, mopuje i na koniec jeszcze sam się wyczyści – można go już zamawiać na Indiegogo.

robot odkurzająco-mopujący Roidmi EVA

Inteligentne urządzenia czyszczące są już wszechobecne a coraz więcej z nich spełnia rosnące potrzeby użytkowników dzięki innowacjom technologicznym. Jako pierwszy na świecie samoopróżniający się robot odkurzający z automatycznie czyszczącym się mopem – ROIDMI EVA – udowania, że roboboty mogą znacznie więcej, bez zaangażowania użytkownika.

Projekt zebrał już kwotę 1,08 mln USD na Indiegogo, pokazując jak duże jest zainteresowanie klientów i zaufanie dla technologii ROIDMI, co niewątpliwie zachęca firmę do wprowadzania dalszych innowacji w tej branży.

Obecnie branża robovac – czyli robotów sprzątających – charakteryzuje się ostrą konkurencją i pojawianiem się kolejnych marek i nowych modeli. Z perspektywy klienta oczekiwanie wzrosło z „wykonania zadania” przez robota do „wykonania go dobrze”. Dlatego Roidmi postawiło na badania i rozwój, bo tylko innowacyjne i przełomowe rozwiązania mogą przekonać klientów. Dobra sprzedaż ROIDMI EVE Plus w zeszłym roku nie powstrzymała ROIDMI przed aktualizacją produktu w oparciu o kolejne funkcje.

Aby sprostać potrzebom klientów, Roidmi zintegrowało innowacyjne funkcje z w pełni funkcjonalnym robotem odkurzającym ROIDMI EVA 5 w 1. Robot posiada automatyczne mycie mopem, automatyczne suszenie mopem, funkcje antybakteryjne i zapobiegające pleśnieniu, automatyczne odkurzanie i samoopróżnianie.

Funkcje Roidmi EVA

Roidmi EVA posiada 5 trybów:

  • automatyczne mycie mopa,
  • automatyczne usuwanie kurzu (opróżnianie pojemnika)
  • odkurzanie,
  • mopowanie,
  • funkcja jednoczesnego odkurzania i mopowania.

Najważniejsze cechy robota ROIDMI EVA

czujniki

zaawansowane czujniki wykrywające przeszkody i uskoki (samomapowanie pomieszczeń)

samoczyszczenie

sam czyści elementy mopujące i opróżnia nieczystości do pojemników w stacji dokującej, dodatkowo suszy mopa!

5300 mAh

pojemna bateria, która do pełna naładuje się w 4h wystarczy na 220 min sprzątania – w razie potrzeby robot sam się doładuje i wznowi sprzątanie tam gdzie skończył

aplikacja

współpracuje z aplikacją Xiaomi Home oraz Roidmi oraz asystentami głosowymi

Przełom w automatycznym mopowaniu podłóg przez robota Roidmi EVA

Głównym powodem znacznej poprawy wydajności czyszczenia przez robota Roidmi EVA jest przełom w module mopującym. Posiada niekonwencjonalny sposób mopowania: dwa 4-calowe antybakteryjne nakładki mopujące HL w kształcie litery W szorują podłogę 180 obr./min z siłą nacisku 12 N, aby usunąć uporczywe plamy i zabrudzenia. A wysokiej jakości materiał nakładek mopujących jest odporny na bakterie i pleśnie, co zapobiega potencjalnym zagrożeniom higienicznym.

Wiadomo, że skuteczność czyszczenia spada wraz z zabrudzeniem się nakładek mopujących. Roidmi EVA jest pierwszą na świecie firmą, która wprowadziła automatyczne mycie mopa za pomocą wielofunkcyjnej stacji domowej. Gdy nakładki mopujące ulegną zabrudzeniu, EVA automatycznie zadokuje z powrotem do stacji i uruchomi tryb czyszczenia mopa.

Nakładki mopujące obracają się z dużą prędkością, aby mogły same się oczyścić, a jeden 4-litrowy zbiornik w stacji zapewnia czystą wodę, a drugi zbiera brudną. Następnie robot kontynuuje pracę w miejscu, w którym przerwał. Proces zapewnia zarówno wygodę, jak i dobrą wydajność. Stacja główna robota zapewnia również turbosuszenie, aby szybko wysuszyć ochraniacze bez konieczności ich zdejmowania.

Odkurzanie w 4 trybach

Jeśli chodzi o odkurzanie, Roidmi EVA posiada 4 ustawienia ssania, z których najwyższy osiąga 3200 Pa. Tak wysokie ssanie może nie tylko zebrać ciężkie nieczystości z podłogi, ale także wciągnąć kurz z głębokich szczelin.

Roidmi EVA posiada również funkcję samoopróżniania. Po zakończeniu zadania stacja dokująca opróżni pojemnik na kurz robota i przechowa odpady w worku na kurz, dzięki czemu użytkownik nie musi za często ręcznie czyścić pojemnika.

Antybakteryjny worek na kurz ma pojemność 3 litrów i wystarcza na 60 dni odkurzania. Gdy jest pełny, wystarczy wyjąć worek ze stacji i wyrzucić go do kosza. Worek na kurz jest zamknięty, więc nie ma szans, aby wydostały się z niego roztocza, czy nieczystości – to szczególnie istotne dla alergików.

Robota można zamawiać przez serwis crowdfundingowy Indiegogo w cenie od ok. 3500 zł (799 dolarów).

Podstawowe parametry techniczne (specyfikacja)

model robota
model stacji
SDJ06RM
JCZ06RM
waga13,5 kg
wymiary stacji
(gł. ✕ wys. ✕ szer)
382 ✕ 465 ✕ 400 mm
wymiary robotaśrednica 330 mm
wysokość 106 mm
pojemnik na wodę4 l ✕ 2 na czystą i brudną wodę
pojemnik na kurz3 l
czas działania220 min
bateria5400 mAh
moc ssania3200 Pa
czujnikLDS 360º
przeszkody≤20 mm
moc znamionowa65 W – odkurzacz
925 W – stacja
Roidmi EVA - co w zestawie?

Cena i dostępność

Roidmi EVA

ROIDMI EVA

od 799,00 USD

stan na 11 marca 2022 r. w Serwisie Indiegogo

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

artykuł partnerski