„Heardle” to takie „Worlde” ale do zgadywania muzyki

Ile nutek potrzebujesz, aby odgadnąć tytuł piosenki? Możesz się sprawdzić w „Heardle”, w której rozpoznajesz utwór na podstawie coraz dłuższych klipów.

Heardle.app logo

Jeśli skończyłeś Wordle, Worldle i Octordle i masz ochotę na więcej zabawy w tego typu rozgrywkach, to możesz spróbować swoich sił w nowej zabawie – Heardle.app. To gra w zgadywanie, w której dostajesz coraz dłuższe fragmenty piosenek pop, aby je rozpoznać. Zanim odgadniesz tytuł dostajesz sześć prób, aby dowiedzieć się, co to jest za utwór. To zabawna odmiana formatu Wordle, szczególnie dla tych, którzy są znacznie bardziej zainteresowani muzyką niż słowami.

Czy trudno odgadnąć piosenkę w ciągu pierwszych kilku sekund?

Ciekawą zmianą w Heardle jest to, że jest przycisk pomijania. Mechanicznie ma to sens — w Wordle zbliżysz się do odpowiedzi tylko poprzez odgadnięcie słowa i sprawdzenie, jakie litery są lub nie są w prawidłowej odpowiedzi. Ale kiedy zgadujesz piosenkę, usłyszenie nowego fragmentu da ci więcej informacji, niezależnie od tego, czy zgadłeś.

Heardle ma również oczywiście podobną funkcję udostępniania, która pozwala skopiować serię emotikonów do schowka, dzięki czemu możesz powiedzieć ludziom, jak szybko odgadłeś piosenkę.

W informacji o Heardle czytamy, że pobiera utwory z „listy najczęściej transmitowanych utworów w ciągu ostatniej dekady”, co miejmy nadzieję oznacza, że ​​nie utkniesz, próbując zidentyfikować piosenkę, którą słyszało tylko 1000 osób. To również znacznie ułatwia odgadnięcie.

Ekran informacyjny mówi również, że Heardle pobiera piosenki z serwisu Soundcloud, co dobrze jest usłyszeć — podczas gdy Wordle ma wszystkie odpowiedzi przechowywane w pliku tekstowym. Zrobienie czegoś takiego z klipami piosenek pop jest dobrym sposobem na uzyskanie DMCA z Internetu.

Zrzut ekranu z instrukcją Heardle.app

Czy ktoś się pokusi na zakup tej aplikacji internetowej za miliony dolarów, podobnie jak w przypadku Worlde?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Heardle