7 najważniejszych ogłoszeń z Apple Peek Performance

Sprawdź siedem najważniejszych ogłoszeń z konferencji Apple Peek Performance, która odbyła się 8 marca 2022 roku.

Display Studio i Mac Studio (2022)

Właśnie zakończyło się wiosenne wydarzenie Apple’a Peek Performance, podczas którego firma zaprezentowała nową wersję iPhone’a SE z najnowszym procesorem mobilnym i 5G, nowy komputer Mac przeznaczony dla kreatywnych profesjonalistów oraz zewnętrzny monitor. Jeśli szukasz szybkiego podsumowania, oto najważniejsze punkty tej konferencji, które Apple zaprezentowało podczas godzinnej prezentacji.

Apple M1 Ultra

Apple ogłosiło nowy dodatek do swojej oferty Apple Silicon – M1 Ultra. TL; DR – polega na tym, że są to w zasadzie dwa połączone układy M1 Max, obsługujące do 128 GB pamięci RAM.

Apple twierdzi, że jest osiem razy szybszy niż standardowy chip M1. Nowy M1 Ultra będzie dostępny w Mac Studio i prawdopodobnie w Mac Pro, którego Apple zapowiadał jako nadchodzące urządzenia.

Chip Apple M1 Ultra (2022)

Mac Studio dla kreatywnych profesjonalistów

Mac Studio to najnowsza pozycja w asortymencie komputerów Mac firmy Apple — jest w zasadzie jak Mac Mini skierowany do kreatywnych profesjonalistów, z mnóstwem I/O (ma co najmniej cztery porty Thunderbolt i gniazdo kart SD z przodu), chłodzenie i ogromną moc obliczeniową. Wersja M1 Max zaczyna się od 1999 USD, a wersja M1 Ultra zaczyna się od 3999 USD.

Apple Mac Studio 2022

Studio Display jest znacznie tańszy niż wyświetlacz Pro Display XDR

Wyświetlacz Studio Display ma 27-calowy ekran 5K zamknięty w aluminiowej obudowie. Wyświetlacz może osiągnąć jasność do 600 nitów, obsługuje szeroki kolor P3, a także współpracuje z funkcją TrueTone systemu macOS. Nad ekranem znajduje się 12-megapikselowy ultraszeroki aparat do wideokonferencji. Pierwszy nowy monitor prosumencki firmy Apple’a od lat jest dostępny do zamówienia już teraz, a dostawy rozpoczną się 18 marca 2022 roku.

Apple Display Studio (2022)

Cena wyświetlacza Studio Display zaczyna się od 7.999 zł a Mac Studio od 10.799 zł.

iPhone SE (2022)

Nowy iPhone SE przenosi zaawansowane funkcje najnowszego procesora Apple A15 do tańszego, mniejszego pakietu, którego cena zaczyna się od 2.299 zł. Apple wydawało się bagatelizować nową technologię 5G SE i zamiast tego skupiło się na fakcie, że można uzyskać wrażenia podobne do jego droższych urządzeń iPhone 13 w tym samym 4,7-calowym pakiecie – w tym Touch ID.

iPhone SE 5G (2022)

iPad Air z chipem M1

Półtora roku po ostatniej aktualizacji iPad Air ma kolejną nową wersję, ale tym razem ulepszenia są w większości wewnętrzne. Teraz jest domem dla ośmiordzeniowego układu M1, takiego jak iPad Pro, 5G w modelach z dostępem do sieci komórkowej oraz przedniego aparatu 12 MP.

iPad Air z M1 (2022)

Baseball w Apple TV+

Serwis streamingowy Apple będzie transmitował dwa mecze Major League Baseball w piątkowe wieczory w sezonie zasadniczym. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie dostępna jest również nowa całodobowa transmisja na żywo MLB z powtórkami, wiadomościami, skrótami i analizami, a także najciekawszymi momentami na żądanie i nowym pokazem na żywo MLB Big Inning.

iPhone 13 i iPhone 13 Pro w zielonym kolorze

Linia iPhone’ów 13 ma nową zieloną kolorystykę, a telefony Pro będą dostępne w „alpejskiej zieleni”. Spodziewaj się przedsprzedaży od najbliższego piątku, a wysyłki zaczną się także 18 marca.

Zielony iPhone 13 Pro (2022)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple