Rosjanie nic nie obejrzą także w serwisie Netflix

Największy na świecie serwis streamingowy Netflix poinformował, że wstrzymuje swoje usługi w Rosji „biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności”.

Netflix wyłącza swoje usługi w Rosji

Netflix zawiesza swoje usługi w Rosji z powodu inwazji tego kraju na Ukrainę, o czym po raz pierwszy poinformował dziś serwis Variety. „Biorąc pod uwagę okoliczności, zdecydowaliśmy się zawiesić naszą usługę w Rosji” – powiedziała rzeczniczka Netflix Emily Feingold w oświadczeniu dla The Verge.

W zeszłym tygodniu Netflix powiedział, że nie dostosuje się do nowego rosyjskiego prawa, które wymaga, aby duże firmy streamingowe hostowały 20 rosyjskich kanałów propagandowych, takich jak NTV i wspierany przez państwo Channel One.

Gigant streamingowy ogłosił później, że wstrzymuje wszystkie produkcje w Rosji — Netflix pracował wówczas nad czterema rosyjskimi produkcjami oryginalnymi. Według Bloomberga Netflix ma obecnie w Rosji około 1 miliona subskrybentów.

Netflix nie jest jedyną dużą firmą, która nie chce mieć nic wspólnego z Rosją. Inni giganci branży filmowej, w tym Disney, Warner Brothers, Paramount Pictures i Sony, opóźniły wydawanie swoich nowych filmów, takich jak Batman, Turning Red i Sonic the Hedgehog 2, w rosyjskich kinach.

Dopiero dziś po południu TikTok zaczął wstrzymywać przesyłanie nowych filmów i transmisje na żywo w Rosji w odpowiedzi na nowo wprowadzone prawo dotyczące „fałszywych wiadomości”. Microsoft, Google, Apple i Samsung również zawiesiły sprzedaż do tego kraju, a to nie koniec listy.

Wszystkie te kroki mają prowadzić do ukarania agresora i zwrócenia uwagi zamanipulowanego społeczeństwa na zbrodnicze działania Rosji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | The Verge