Jeśli Huawei z Rosją, to bez Lewandowskiego

Chiński Huawei bez wsparcia dla Ukrainy i szemranymi (choć niepotwierdzonymi) kontaktami z Rosją może żegnać się z Polską.

Lewandowski zrywa współpracę z Huawei

Jak donosi Business Insider Polska, menedżer Roberta Lewandowskiego Tomasz Zawiślak potwierdził serwisowi, że piłkarz rozwiązał umowę z Huawei. Informacja o rozwiązaniu umowy między Robertem Lewandowskim podał na Twitterze m.in. dziennikarz WP Sportowe Fakty Dariusz Faron.

Informacja pojawiła się zaraz po tym, jak brytyjski Daily Mail napisał, że Huawei miał przeszkolić 50 tys. rosyjskich ekspertów w zakresie walki z hakerami paraliżującym rosyjski internet.

Jak na ironię hasło, pod którym Lewandowski promował chińską markę – To , co ważne, nie zawsze przychodzi łatwo – nabrało innego znaczenia i zerwanie kontraktu z producentem przyszło sportowcowi bardzo łatwo.

Lewandowski był związany umową z Hauwei od listopada 2015 roku. Spekulowano, że w ramach kontraktu zarabia ok. 5 mln euro rocznie. Zawodnik Bayernu Monachium ostatnio przekazał opaskę w narodowych barwach Ukrainy, w której wystąpił w spotkaniu Bundesligi. W niedzielę poinformowano, że została ona sprzedana na aukcji. Wszystkie zyski a więc 27 tysięcy złotych będą przekazane na pomoc naszym wschodnim sąsiadom. 

Jednocześnie firma nie wyszła wraz z innymi gigantami technologicznymi z rosyjskiego rynku i z tego co wiadomo nie wspiera Ukrainy w trudnej sytuacji. Dla Roberta Lewandowskiego to jasny sygnał, nawet jeśli firma jest bierna w swoich działach. Każdy kto nie potępia rosyjskich działań, wiadomo po której jest stronie…

Oświadczenie Huawei w tej sprawie, które otrzymaliśmy:
Huawei CBG Polska żałuje zakończenia partnerstwa z Robertem Lewandowskim. Doceniamy naszą długoletnią współpracę i życzymy mu samych sukcesów w przyszłości. Huawei przypomina równocześnie, że publikacja Daily Mail to fake news – zawarte w niej informacje są nieprawdziwe.

Przeczytaj także:

Firma Huawei Polska wydała oświadczenie, że doniesienia dziennika Daily Mail są nieprawdą: Huawei informuje, że publikacja »Daily Mail« na temat firmy to fake news. Zawarte w niej informacje są nieprawdziw -– czytamy w oświadczeniu.

Po tym jak Amerykański Departament Handlu dodał Huawei do czarnej listy handlowej, uniemożliwiając amerykańskim firmom kupowanie części i komponentów od Huawei bez wyraźnej zgody rządu, mało kto korzysta już ze smartfonów tej marki w Stanach Zjednoczonych. Czy podobny los czeka firmę w Europie?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Business Insider Polska