Blizzard potwierdza mobilnego Warcrafta

Blizzard potwierdził już oficjalnie, że ​​„Warcraft” pojawi się na urządzeniach mobilnych, ale nie wiemy jeszcze jaką formę przybierze.

Gra mobilna „Warcraft” oficjalnie zapowiedziana

Na początku lutego Activision Blizzard opublikowało wyniki finansowe za czwarty kwartał. Podobnie jak większość raportów o zarobkach, dokument jest wypełniony wszelkiego rodzaju smacznymi ciekawostkami, w tym wierszem, który można uznać za zainteresowanie wprowadzeniem „zupełnie nowej” zawartości Warcrafta na urządzenia mobilne.

Cóż, teraz Blizzard właśnie potwierdził to, o czym wspominał w tym raporcie – firma rzeczywiście pracuje nad mobilną grą Warcraft, która będzie pierwszą grą Blizzarda, która zostanie oficjalnie osadzona w uniwersum Warcrafta i zaprojektowana od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych.

Poniższy zrzut ekranu pochodzi z najnowszego wpisu na blogu Blizzarda, z podkreślonymi kluczowymi fragmentami. Jak widać, firma potwierdziła przyszłą grę mobilną, która ma być osadzona w uniwersum Warcrafta. Szczegóły są niewiarygodnie lakoniczne, chociaż Blizzard twierdzi, że więcej informacji pojawi się w maju 2022 roku.

Zrzut ekranu z bloga Blizzarda (fragment na temat mobilnego „Warcrafta”)
Zrzut ekranu z bloga Blizzarda (fragment na temat mobilnego „Warcrafta”)

Oczywiście dzisiejszy brak szczegółów pozostawia dużo miejsca na zgadywanie, co może nadejść. Jednak ostrożny język Blizzarda może być wskazówką, ponieważ dzisiejsze ogłoszenie mówi o grze osadzonej w uniwersum Warcrafta, nie wspominając w rzeczywistości o World of Warcraft (mimo że dzisiejsze ogłoszenie koncentrowało się głównie na rozmowie o WoW/Hearthstone i przyszłej zawartości).

Więc dla mnie, nadchodząca gra mobilna Warcraft brzmi jak rodzaj odgałęzienia, być może zwykła gra? Oczywiście dowiemy się więcej w maju, więc do tego czasu bawcie się dobrze zgadując, co Blizzard szykuje.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Blizzard | Android Police