Drewniane wieże i pionowe lasy na nabrzeżu Toronto

Na nabrzeżu znajdzie się pokryty zielenią drewniany budynek, który jest opisywany jako jeden z największych budynków mieszkalnych z drewna masowego w Kanadzie.

Projekt Quayside w Kanadzie (Toronto)

Ambitny nowy projekt planowany dla Toronto w Kanadzie przekształci spory obszar nabrzeża miasta w bujną zieloną okolicę. Nazwany Quayside, będzie składał się z wielu budynków porośniętych drzewami i roślinami, w tym ogromnego projektu budownictwa drewnianego.

Projekt Quayside angażuje imponujący zespół prestiżowych firm. Adjaye Associates, Alison Brooks Architects i Henning Larsen prowadzą projekt, z SLA na obowiązki związane z architekturą krajobrazu, a także opracowują Dream Unlimited i Great Gulf Group.

Będzie on usytuowany na rozległym terenie o powierzchni 12 akrów (4,9 ha) i będzie składał się z pięciu wież oraz mniejszych budynków, które deweloperzy opisują jako „jeden z największych w Kanadzie budynków mieszkalnych z masywnego drewna”, na zdjęciu powyżej. Na tym wczesnym etapie nie mamy informacji o jego dokładnej wielkości, ale z pewnością będzie bardzo duży i będzie zawierał zieleń na swojej fasadzie. Powstanie 800 nowych domów, z których przynajmniej część będzie przystępna cenowo.

W innych miejscach znajdzie się plac i zalesiona przestrzeń publiczna, a także miejska farma na dachu. Oprócz wykorzystania drewna pozyskiwanego w sposób zrównoważony Quayside będzie również promować korzystanie z pojazdów elektrycznych. Wygląda na to, że byłoby to bardzo przyjemne miejsce do życia, choć będzie to również ogromne, wieloletnie przedsięwzięcie do zrealizowania.

Na nabrzeżu znajdzie się plac publiczny, zalesiony obszar parkowy oraz duża ilość drzew i innej zieleni w innych miejscach.

Dzisiaj robimy kolejny ważny krok w uwolnieniu pełnego potencjału miejskiego nabrzeża – powiedział Jack Winberg, przewodniczący Komitetu Inwestycji i Nieruchomości Waterfront Toronto. Dream Unlimited i Great Gulf wraz z zespołem architektów i lokalnymi partnerami mają mocną propozycję, aby nabrzeże Quayside i Toronto stało się jednymi z najlepszych na świecie. Rozpoczynając negocjacje w sprawie umowy projektowej, jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek pewni transformacji i wpływu projektu Quayside na gospodarcze i społeczne uzdrowienie Toronto, Ontario i Kanady.

Dalsze szczegóły są na razie dość nieznaczne, ale oczekuje się, że negocjacje dotyczące planowania zakończą się pod koniec 2022 roku, kiedy powinno napłynąć więcej informacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Waterfront Toronto | New Atlas