Apple pracuje nad nową serią „Metropolis”

Adaptacja klasycznego filmu science-fiction z 1927 roku „Metropolis” zmierza do Apple TV+, a Sam Esmail zamówił serial, aby opowiedzieć tę historię na nowo.

Kadr z filmu niemego „Metropolis” z 1927 roku

Serial Metropolis został napisany i będzie reżyserowany przez Esmaila, znanego z produkcji takich seriali jak Mr. Robot i Gaslit. Esmail będzie także showrunnerem i producentem wykonawczym w Esmail Corp wraz z Chadem Hamiltonem, w ramach umowy dotyczącej treści z UCP.

Jak donosi Deadline, serial był początkowo rozwijany przez USP i Anonymous Content z Esmailem na pokładzie już w 2016 roku. W 2021 roku Esmail dał do zrozumienia, że ​​pracuje nad scenariuszem pilotażowym.

Metropolis – pierwotnie wyreżyserowany przez Fritza Langa i napisany przez Theę von Harbou, jest oparty na powieści o tym samym tytule, również napisanej przez Harbou. Film był niemy, nakręcony w Niemczech, był uważany za film pionierski, a odwoływano się do niego w wielu dziedzinach, w tym w teledysku Queen do Radio Ga Ga.

Choć początkowo film był panoramowany i wielokrotnie skracany, stał się ikoną jako jeden z pierwszych filmów fabularnych science fiction, które zostały wyprodukowane. Jest uważany za jeden z najbardziej wpływowych filmów na świecie i jest wpisany na Listę Pamięci Świata UNESCO.

Film opowiada o Frederze, synu potężnego człowieka w mieście, w którym panuje gigantyczna przepaść klasowa, w której robotnicy utrzymują miasto dla wygody elit. Freder poznaje robotnicę Marię i oboje próbują zbliżyć robotników razem z mistrzem miasta, ojcem Fredera.

Nie są znane ramy czasowe, w których serial wejdzie do produkcji i trafi do Apple TV+, ale oryginalny film można wypożyczyć i kupić w amerykańskim sklepie iTunes.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ | Apple Insider