Mapy Google bez „natężeniu ruchu” na Ukrainie

Google tymczasowo wyłącza dane o natężeniu ruchu w Mapach Google na Ukrainie dla bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Mapy Google bez informacji o natężeniu ruchu na Ukrainie

Firma Google potwierdziła w niedzielę, że tymczasowo wyłączyła dla Ukrainy niektóre narzędzia Map Google, które dostarczają na żywo informacji o warunkach drogowych i zajęciu różnych miejsc. Firma poinformowała, że ​​podjęła działania polegające na globalnym wyłączeniu warstwy ruchu Map Google i bieżących informacji o tym, jak ruchliwe są miejsca, takie jak sklepy i restauracje na Ukrainie, dla bezpieczeństwa lokalnych społeczności w tym kraju.

Wyłączenie tej funkcji nastąpiło po konsultacji ze źródłami, w tym władzami regionalnymi. Ukraina stoi w obliczu ataków sił rosyjskich, które zaatakowały ten kraj w czwartek. Gdy pociski spadły na ukraińskie miasta, prawie 400 000 cywilów, głównie kobiet i dzieci, uciekło do sąsiednich krajów.

Choć jest to zbrodnia przeciwko ludzkości, to Rosja nazywa swoje działania na Ukrainie „operacją specjalną” lub „ćwiczeniami”.

Wielkie firmy technologiczne, w tym Google, powiedziały, że podejmują nowe środki w celu ochrony bezpieczeństwa użytkowników w tym regionie.

Serwisy internetowe i portale społecznościowe zostały również wykorzystane przez badaczy, którzy analizują działania związane z wojną.

Profesor z kalifornijskiego Instytutu Studiów Międzynarodowych w Middlebury powiedział, że Mapy Google pomogły mu wyśledzić „korek”, który w rzeczywistości był ruchem rosyjskim w kierunku granicy na kilka godzin przed ogłoszeniem ataku przez prezydenta Rosji Władimira Putina.

Google zapowiedziało, że informacje o natężeniu ruchu na żywo pozostają dostępne dla kierowców korzystających z funkcji nawigacji w okolicy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Reuters