„Aperture Desk Job” – mały „Portal” na Steam Deck

Valve stworzyło mały „Portal” – minigrę „Aperture Desk Job”, która w rzeczywistości nie jest trzecią częścią „Portalu”.

„Aperture Desk Job” (Valve)

Przenośny komputera do gier Steam Deck firmy Valve właśnie trafił do sprzedaży dla pierwszej grupy wczesnych użytkowników. Ale firma ma też niespodziankę — Aperture Desk Job —nowe, niewielkie doświadczenie w świecie Portalu, które będzie można pobrać za darmo 1 marca 2022 roku. Został zaprojektowany, aby przedstawić nowym nabywcom Steam Decka niesamowity wachlarz elementów sterujących tego urządzenia przenośnego.

Zakładając, że nie widziałeś jeszcze zwiastuna wideo tej gry, oto jak Valve opisuje swój nowy tytuł: «Aperture Desk Job» na nowo przedstawia gatunek symulatorów – jest przesiąknięty endorfinami w świecie niezwykłych przedmiotów. Pierwszego dnia grasz na poziomie podstawowym — masz serce pełne nadziei i nogi pełne marzeń, chętne do wspinania się po tej korporacyjnej drabinie. Ale życie ma inne plany i wszystkie dotyczą krzeseł.

Tytuł został zaprojektowany jako darmowa, grywalna minigra na nowy Steam Deck od Valve. Aperture Desk Job przeprowadzi graczy przez elementy sterujące i funkcje urządzenia ręcznego, i nie będzie to tak nudne, jak brzmi.

To nie jest Portal 3!

Obniż swoje oczekiwania: to nie jest kontynuacja Portalu. Przygotuj się raczej na ich nieznaczne podniesienie, ponieważ znajduje się to w rozszerzonym wszechświecie tych gier.

Wygląda śmiesznie! Ale jest lekim zaskoczeniem z dwóch powodów:

  • Valve nigdy wcześniej nie wspomniało o tym projekcie.
  • Valve wyraźnie powiedziało dziennikarzom, że nie zamierza robić czegoś takiego.

W ekskluzywnym wywiadzie dla Edge Magazine zapytano założyciela Valve’a Gabe’a Newella, czy jego firma kiedykolwiek rozważała opracowanie „szytej na miarę” gry, która „zademonstrowałaby możliwości sprzętowe”, która miałaby zostać uruchomiona wraz z Deckiem, tak jak Valve zrobiło z The Lab lub innymi doświadczeniami w VR.

Gaben podobno powiedział:

Tak. To znaczy, przyjrzeliśmy się temu – to tylko kwestia zasobów i czasu. Postanowiliśmy wydać więcej naszych zasobów na nasze istniejące gry, takie jak Dota i Counter-Strike, i zastanowić się, jak ulepszyć je na tym urządzeniu. Po prostu czuliśmy, że było to bardziej opłacalne niż budowanie czegoś w rodzaju gameletu.

Jednak ta gra istnieje!

Valve zasugerowało również w sierpniu, że nie zrobią żadnych gier wyłącznie na urządzenia przenośne, tak jak stworzyli Half-Life: Alyx wyłącznie dla VR, i napisano w FAQ, że pomysł na wyłączność Steam Deck „nie ma większego sensu nas.”

Może „Aperture Desk Job” to nie jest ekskluzywny tytuł, to jednak jest to pewnego rodzaju prezent dla fanów Portalu.

Grę można pobrać z serwisu Steam od 1 marca 2022 roku:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Valve | The Verge