Wybierz się na ekologiczną przygodę w „Gibbon: Beyond the Trees”

W ramach usługi Apple Arcade dostępna jest już do pobrania nowa gra edukacyjna pt. „Gibbon: Beyond the Trees”.

Gobbon: Beyond the Trees (Apple Arcade, 2022)

Dowiedz się, jak to jest huśtać się między drzewami jako gibon w grze, która zadebiutowała w piątek w Apple Arcade. Gibbon: Beyond the Trees to historia rodziny próbującej przetrwać pośród nadciągającego ludzkiego zagrożenia. Ekologiczna przygoda jest dostępna do grania na różnych urządzeniach Apple’a.

Najnowsza gra stworzona przez Broken Rules ma być zarówno zabawna, jak i edukacyjna. Gracze muszą nauczyć się brachiacji (gr. brachíōn–ramię, bark), czyli sposobu poruszania się po koronach drzew charakterystyczny dla niektórych gatunków małp. Muszą też opanować ruchy akrobatyczne, w tym wypuszczanie się z rąk innego gibbona w powietrzu.

Gibbon: Beyond the Trees rzuca graczom wyzwanie eksploracji zróżnicowanych środowisk, od dzikich dżungli Azji Południowo-Wschodniej po gorączkowy świat ludzi poza nimi. Zajmuje się trudnymi, ale ostrymi tematami środowiskowymi, w tym wylesianiem, kłusownictwem i zmianą klimatu.

Jest to dzieło Broken Rules, twórców Old Man’s Journey, zdobywcy nagrody Apple Design Award, a także również ELOH.

Gibbon: Beyond the Trees od Broken Rules jest już dostępny w serwisie gier Apple Arcade. Istnieją wersje na iPhone’a, Maca, iPada i Apple TV. Bez względu na platformę dostępne jest również wsparcie dla zewnętrznych kontrolerów gier.

Fani tego typu gier o tematyce zwierzęcej mogą grać w inne w usłudze subskrypcji Apple, takie jak Alba: a Wildlife Adventure.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple