Jak usunąć fałszywe i spamujące kalendarze na iPhonie?

Jeśli otrzymujesz fałszywe lub spamujące Cie alerty z kalendarza iPhonie lub iPadzie, to podpowiadam jak z tym zrobić porządek.

Ikona kalendarza iOS (iCloud)

Jeśli zauważysz, że otrzymujesz fałszywe alerty kalendarza dotyczące wpisów, które nie należą do Ciebie i zawierają oszustwa, to nie jesteś sam. To coś, co dzieje się od jakiegoś czasu. Ale jest rozwiązanie, które pomoże Ci się uwolnić od niechcianych powiadomień kalendarza.

Problem polega na tym, że ludzie mogą subskrybować Twoje kalendarze bez Twojej zgody. Wszystko, czego potrzebują, to Twój adres e-mail. Gdy już go znają, mogą rozpocząć dodawanie wydarzeń do kalendarza iPhone’a bez Twojej wiedzy lub pozwolenia.

A biorąc pod uwagę, ile naruszeń bezpieczeństwa prawdopodobnie udostępniło Twój adres e-mail w internecie, nic dziwnego, że tak się dzieje. To nie musza byc Twoi znajomi, a oszuści, którzy mogą go wykorzystać do tzw. działań scamingowych.

Jak usunąć niechciane alerty z kalendarza?

  • Krok 1: Otwórz aplikację Kalendarz na iPhonie lub iPadzie.
  • Krok 2: Stuknij przycisk Kalendarze i znajdź kalendarz, który nie wygląda znajomo. Dotknij przycisku „i” obok niego.
  • Krok 3: Stuknij Usuń kalendarz, a następnie potwierdź akcję.

To wszystko! Nie zobaczysz więcej powiadomień z tego kalendarza. Jeśli problem będzie się powtarzał, musisz pójść o krok dalej i uniemożliwić innym dodawanie Cię do nowych kalendarzy. Oto jak to zrobić:

  • Krok 1: Wejdź na iCloud.com i zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID i kliknij ikonę Kalendarza.
  • Krok 2: Kliknij ikonę koła zębatego w lewym dolnym rogu przeglądarki, aby przejść do ustawień kalendarza, a następnie kliknij Preferencje.
  • Krok 3: Kliknij zakładkę Zaawansowane, a następnie znajdź sekcję Zaproszenia u dołu.
  • Krok 4: Wybierz opcję, która włącza opcję Wiadomość email do… i kliknij Zapisz.

To powinno zatrzymać wszystko na dobre!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | RedmondPie