Operatorzy komórkowi ułatwiają kontakt z Ukrainą

Polscy operatorzy komórkowi ułatwiają kontakt telefoniczny z Polski na Ukrainę, oferując darmowe połączenia lub obniżając koszt połączenia.

Oferty polskich operatorów komórkowych na Ukrainę

Najwięksi operatorzy komórkowi w Polsce solidaryzują się z Ukrainą i oferują swoim klientom specjalne pakiety ułatwiające kontakt z Ukrainą. Poniżej znajdziesz informacje na temat specjalnych ofert od T-Mobile, Orange, Play i Plusa.

Operatorzy deklarują, że myślami i sercami są ze wszystkimi, w tym swoimi pracownikami pochodzenia ukraińskiego, którzy dziś muszą mierzyć się z konsekwencjami konfliktu zbrojnego i obawiać się o los swój i swoich bliskich. Przy okazji operatorzy deklarują, że stanowczo sprzeciwiają się wszelkim formom dyskryminacji.

W związku z dzisiejszymi wydarzeniami operatorzy, z których usług korzysta wielu obywateli Ukrainy, okazują solidarność i wsparcie w tej bezprecedensowej sytuacji. Chcą zapewnić wszystkim zapewnić możliwość kontaktu z bliskimi oraz dostęp do aktualnych informacji, tak istotny w obecnym czasie.

T-Mobile udostępnia darmowe połączenia międzynarodowe do Ukrainy i przekazuje swoim klientom bezpłatne gigabajty

Od piątku 25 lutego 2022 roku, w sieci T‑Mobile będą bezpłatnie dostępne następujące usługi i rozwiązania:

 • 300 minut (wymiennych na SMS-y) na rozmowy międzynarodowe do Ukrainy w taryfach abonamentowych, T‑Mobile na kartę, MIX i Heyah na kartę, 
 • 10 GB w taryfach abonamentowych, T‑Mobile na kartę, MIX i Heyah na kartę, 
 • automatyczne przedłużenie ważności konta dla Ukrainek i Ukraińców korzystających z Heyah na kartę i T-Mobile na kartę o 100 dni.

Darmowe minuty i gigabajty będzie można aktywować w aplikacjach mobilnych „Mój T‑Mobile”, „Moja Heyah”, SMS-owo, w sklepach T‑Mobile lub za pośrednictwem obsługi klienta pod numerem 602 960 200 (dostępny również w języku ukraińskim). 

Orange Polska obniża ceny połączeń na Ukrainę

Orange Polska i nju mobile od jutra (25 lutego 2022 roku) obniżają ceny połączeń międzynarodowych z Polski na Ukrainę o ponad 80%. To wsparcie znacząco ułatwi kontakty mieszkającym w Polsce Ukraińcom z ich rodzinami i bliskimi pozostającymi w kraju.

Obniżka do 29 groszy za minutę, czyli do stawki jak za połączenie krajowe, dotyczy wszystkich połączeń wykonywanych z telefonów komórkowych Orange i nju na ukraińskie numery stacjonarne i komórkowe.

Chodzi zarówno o oferty na kartę jak i abonament. Z tańszych rozmów można korzystać do 10 marca 2022 roku. Dla użytkowników Orange Flex przygotowano pakiet rozmów międzynarodowych na Ukrainę:

 • 100 minut na 30 dni za 0 zł. Wystarczy wpisać kod UKRAINA w polu kody promocyjne w swojej aplikacji Flex, by odebrać bezpłatny pakiet.
 • W Orange Flex w każdym z pakietów social pass jest darmowy. Daje on możliwość korzystania z komunikatorów bez limitu GB, za darmo. W skład social pass wchodzą m.in. WhatsApp, Viber, Messenger, Facebook, Telegram, Twitter.

Play wspiera obywateli Ukrainy/Play підтримує громадян України 

W trybie natychmiastowym Play wdraża następujące kroki. Od jutra, 25 lutego 2022 roku:

 • przyznaje 120 darmowych minut na połączenia do największych ukraińskich operatorów (Kyivstar, Vodafone, Lifecell) oraz 10 GB do wykorzystania w Polsce dla klientów Play na Kartę – o sposobie aktywacji pakietu będzie informować osobną komunikacją,
 • dla wszystkich klientów obniża o ponad 80% z 29 gr/min na 5 gr/min stawkę za połączenia do największych ukraińskich operatorów (Kyivstar, Vodafone, Lifecell) aktywowaną przez klienta szybkim kodem  USSD *111*201*1#

Pakiety można łączyć. 

Play підтримує громадян України

У терміновому порядку, від завтра, 25 лютого:

 • ми надаємо безкоштовних 120 хвилин до українських операторів мобільного зв’язку (Київстар, Vodafone, Lifecell) та 10 ГБ інтернету в Польщі для клієнтів Play na Kartę – про спосіб активації пакету повідомимо окремими повідомленнями.
 • для всіх клієнтів Play, ми знижуємо вартість дзвінків в Україну (до Київстар, Vodafone, Lifecell) більш ніж на 80% з 0,29 зл /хв. до 0,05 зл/ хв. пакет можна активувати кодом * 111*201*1 #

Обидві акції можна поєднувати. 

Darmowy pakiet minut oraz obniżka stawek za połączenia na Ukrainę w Plusie

Już od dziś Plus uruchamia następujące pakiety usług:

 • Bezpłatny pakiet 500 minut do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone na Ukrainie – jednorazowy pakiet dostępny dla użytkowników usług na kartę (włączany krótkim kodem *121*11*9999# i zatwierdzany przyciskiem połączenia) i abonamentowych (włączany SMSem o treści UKRAINA na numer 80125) i ważny przez 30 dni dla klientów ofert na kartę i do końca pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego dla klientów ofert abonamentowych.
 • Nowa promocyjna stawka 19 groszy za minutę połączenia do wszystkich sieci na Ukrainę – dostępna dla użytkowników wszystkich ofert na kartę oraz ofert abonamentowych, które weszły na rynek po 31 stycznia 2018 r.
 • Darmowy jednorazowy pakiet 10 GB – do wykorzystania na terenie Polski, włączany na 30 dni dla klientów ofert na kartę krótkim kodem *136*11*9999# i zatwierdzany przyciskiem połączenia, a dla klientów ofert abonamentowych do końca pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego i włączany SMSem o treści 10GB na numer 80125.

Wszystkie wymienione pakiety będą dostępne jeszcze dzisiaj.

Cały czas dostępna jest też oferta Plus na Kartę stworzona specjalnie dla klientów z Ukrainy, w ramach której za 35 zł klient otrzymuje 30-dniowy pakiet cykliczny obejmujący:

 1. wykonywanie nielimitowanych, krajowych połączeń za 0 zł do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych;
 2. wysyłanie nielimitowanych, krajowych wiadomości SMS i MMS za 0 zł do wszystkich krajowych sieci komórkowych;
 3. pakiet internetowy 15 GB na krajową transmisję danych;
 4. 1000 minut na wykonywanie połączeń międzynarodowych na numery komórkowe z Polski na Ukrainę do abonentów sieci komórkowych Kyivstar, Vodafone i Lifecell.

Promocję o nazwie „Rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu, 15 GB i 1000 minut na Ukrainę” można włączyć SMS-em o treści 35 wysłanym pod numer 80988

Dla klientów ukraińskich dostępna jest też specjalna infolinia w ich języku czynna w godzinach 8:00 – 16:00 przez 7 dni w tygodniu pod numerem 601102614.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: T-Mobile Polska | Orange Polska | Play | Plus