„Green Thumb” – nowa gra mobilna dla wielbicieli roślin

Najnowsza gra Green Thumb wydana przez wrocławską spółkę gamingową Mousetrap Games to nie lada gratka dla pasjonatów hodowli roślin.

„Green Thumb” od Mousetrap Games

Gra mobilna Green Thumb to symulator pracowni, w której gracz zamienia się w hodowcę, a jego zadaniem jest sadzenie oraz dbanie o prawidłowy wzrost roślin. Do swojej kolekcji może wybierać okazy z kilkunastu dostępnych gatunków, które odblokowują się wraz z postępem w grze.

Zaawansowany system pielęgnacji sprawia, że bardzo ważne staje się dobranie odpowiedniego sposobu podlewania czy nawożenia każdej z roślin, co wpływa na ich wygląd oraz na wartość rynkową.

Gracz zarabia pieniądze, sprzedając dojrzałe rośliny, a zysk może zainwestować w rozbudowę swojego biznesu lub wydać w lokalnych sklepach na nowe nasiona czy akcesoria do hodowania.

Naszym głównym celem przy tworzeniu Green Thumb było odzwierciedlenie emocji, jakie towarzyszą hodowaniu roślin w rzeczywistości. Satysfakcja z tego płynąca to dość szerokie pojęcie, ale chodzi dokładnie o to uczucie, które pojawia się, na przykład, wraz z nowym liściem na Monsterze, w którą włożyliśmy dużo pracy. Skupiamy się na tym, żeby pielęgnacja roślin była intuicyjna, ale zarazem wyzywająca oraz wymagająca uwagi i reakcji gracza. Aby osiągnąć wysoki poziom realizmu, nasze rośliny to generowane modele 3D, z których każdy jest unikatowy, a gracz może je obracać i oglądać z każdej strony i na każdym etapie dojrzewania mówi Karolina Staśkiewicz, Game Designer Mousetrap Games.

Zrzuty ekranów z gry mobilnej „Green Thumbs” od Mousetrap Games
Zrzuty ekranów z gry mobilnej „Green Thumbs”

Gra Green Thumb dostępna jest w sklepie Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Mousetrap Games