Wystartowała anglojęzyczna wersja Allegro

Serwis Allegro wychodzi za granicę, umożliwiając kupowanie i sprzedawanie towarów w Unii Europejskiej.

Anglojęzyczna wersja serwisu Allegro (zrzut ekranu)

Serwis Allegro uruchomił swoją anglojęzyczną usługę, umożliwiając klientom i sprzedawcom z 24 krajów Unii Europejskiej (wyłączając Maltę i Cypr) dostęp do jednej z dziesięciu największych witryn e-commerce na świecie. Klienci będą teraz mogli wyszukiwać i kupować towary na Allegro w języku angielskim oraz płacić w euro, a Allegro za pośrednictwem swoich partnerów wspomoże sprzedawców w obsłudze zarówno dostaw międzynarodowych jak i płatności.

Allegro zapewni angielskie tłumaczenia ofert zainteresowanym sprzedawcom, a także niezbędne wsparcie w procesie zakupu. Nowa funkcja to ważny krok w międzynarodowej ekspansji Allegro, który wraz z planowanym zakupem Grupy Mall umocni europejską pozycję platformy.

Podstawową misją Allegro jest zapewnienie jak najszerszej oferty produktów w świetnych cenach na nowoczesnej platformie zakupowej, która wygodniej łączy kupujących ze sprzedawcami. Allegro zyskuje teraz jeszcze większą, europejską skalę. Anglojęzyczny serwis da klientom w UE dostęp do ponad 60 milionów ofert, których sprzedaż i dostawę wspomogą nowoczesne rozwiązania technologiczne Allegro.

Ekspansja międzynarodowa jest jednym z naszych priorytetów i jako najczęściej odwiedzana platforma e-commerce w Polsce robimy kolejny wielki krok naprzód w tym kierunku – mówi prezes Allegro, Francois Nuyts. Podczas gdy trwają prace nad planowaną integracją z Grupą Mall, wzmacniamy drugi filar naszej obecności w Europie, poszerzając dostęp do milionów ofert na naszej platformie dla klientów i sprzedawców z UE. Europejscy konsumenci skorzystają dzięki Allegro na szerokim wyborze produktów w świetnych cenach jak i na wygodnych dostawach, a sprzedawcy zyskują możliwość powiększenia w ten sposób grona potencjalnych klientów.

Jak przejść do anglojęzycznej wersji serwisu Allegro?

Wystarczy na stronie głównej serwisu w górnym pasku obok wyszukiwarki wybrać flagę Polski i w wyskakującym okienku zmienić kraj dostawy, język na English oraz walutę na euro.

Allegro: zmiana kraju dostawy, języka serwisu oraz waluty zakupów z PLN na EUR
Allegro: zmiana kraju dostawy, języka serwisu oraz waluty zakupów z PLN na EUR

Polscy i zagraniczni sprzedawcy mogą oferować swoje produkty odbiorcom z UE w języku angielskim. Allegro zadba o tłumaczenia ofert i zapewni niezbędne wsparcie dla obu stron transakcji, w tym przed, w trakcie i po zakupie. Klienci mogą korzystać z międzynarodowych ustawień na allegro.pl, a niedługo uruchomiona zostanie także strona w domenie allegro.com przeznaczona specjalnie dla międzynarodowych ofert.

Platforma oferuje nie tylko konkurencyjne ceny dostaw, ale też będzie te dostawy wspomagać, jak i umożliwiać płatności w euro.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Allegro