Netflix testuje kanał „Fast Laughs” na telewizorach

Wyselekcjonowany strumień klipów komediowych „Fast Laughs” Netfliksa pojawia się na telewizorach w „wybranych krajach anglojęzycznych”.

Kanał Fast Laughs w serwisie Netflix

Netflix testuje Fast Laughs — strumień klipów komediowych wybranych przez — w swojej aplikacji telewizyjnej. Ta funkcja umożliwia przeglądanie kolekcji śmiesznych krótkich filmów — każdy około 30 sekund lub dłuższy — z seriali i filmów w serwisie Netflix w celu przedstawienia nowych treści lub pomocy w podjęciu decyzji o tym, co obejrzeć.

Po włączeniu tej funkcji (jeśli bierzesz udział w teście), możesz uzyskać dostęp do Fast Laughs, przewijając w dół stronę główną Netflix. Stamtąd możesz przejść do funkcji, w której obejrzysz pełnoekranowe klipy z Army of the Dead, Big Mouth, stand-upu Jerry’ego Seinfelda i nie tylko. Możesz użyć strzałek po obu stronach klipu, aby przejść do następnego klipu lub wrócić do poprzedniego, a także otrzymasz opcję dodania tytułu do swojej listy, a także przeskoczenia bezpośrednio do prezentowanego programu lub film. Funkcja dostępna jest obecnie tylko w wybranych anglojęzycznych krajach.

W przeciwieństwie do funkcji Netflix Play Something, która umożliwia przetasowanie sugestii treści dostosowanych do Twojego gustu, Fast Laughs jest w całości nadzorowany przez personel serwisu Netflix — oznacza to, że nie dostaniesz spersonalizowanych treści, co może sprawić, że przeglądanie będzie trochę nudne. Ale jednocześnie pozbawiony algorytmów nowy kanał może narazić Cię na inne treści niż to, na co już zwraca Twoją uwagę głęboko zakorzeniony system rekomendacji Netflixa, który, przynajmniej dla mnie, bywa dość przestarzały.

W zeszłym roku Netflix wdrożył Fast Laughs w swojej aplikacji mobilnej. W przeciwieństwie do telewizyjnej wersji tej funkcji, Fast Laughs na urządzeniach mobilnych prezentuje się w pionowym strumieniu podobnym do TikToka, który można płynnie przewijać. Zapewnia również opcje po prawej stronie każdego klipu, umożliwiając udostępnianie go, dodawanie serialu do listy i reagowanie za pomocą przycisku „LOL”, dzięki czemu (co zrozumiałe) jest bardziej społecznościowy niż wersja telewizyjna.

Screen klipu z kanału Fast Laughs na TV (Netflix)
Screen klipu z kanału Fast Laughs na TV (Netflix)

Funkcja Fast Laugh jest powoli udostępniana użytkownikom w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Australii, Irlandii i „innych wybranych krajach anglojęzycznych”. Tylko profile dla dorosłych mają dostęp do tej funkcji i będziesz musiał ominąć ostrzeżenie o treści, aby rozpocząć oglądanie strumienia. Nie jest jasne, ile osób bierze udział w teście Fast Laughs dla telewizorów, a także kiedy (lub czy) zostanie on udostępniony wszystkim użytkownikom także w innych krajach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Netflix