Oppo wykorzystuje teraz 95% mniej plastiku

Tuż przed Barcelona Mobile World Congress 2022 OPPO przedstawiło raport pt. 2021 OPPO Sustainability, a podczas MMC zostaną zaprezentowane kolejne ekologiczne rozwiązania producenta.

Materiał opisuje szczegółowo działania producenta na rzecz zrównoważonego rozwoju i ekologii w kontekście całego cyklu życia produktu. Inicjatywa wpisuje się w misję marki Technology for Mankind, Kindness for the World.

OPPO zobowiązało się do wdrażania światowych standardów zrównoważonego pakowania 3R+1D [Redukować (Reduce), Ponowne użyć (Reuse) i Poddać recyklingowi (Recycle) i Degradowalny (Degradable] i prowadzi działania w celu zmniejszania wagi opakowań, ponownego wykorzystywania materiałów pochodzących z recyklingu oraz stosowania w opakowaniach materiałów biodegradowalnych i nadających się do recyklingu.

Producent rozpoczął zmiany od rynku europejskiego. W około 45%, opakowania wykonane są z włókien pochodzących z recyklingu, a ilość użytego w nich plastiku zmalała w sumie od tego czasu o 95%. W przypadku niektórych elementów, których jeszcze nie udało się zastąpić, firma używa w pełni biodegradowalnego polimeru – poliaktydu (kwas mlekowy).

Smartfon w zielonej odsłonie

W przypadku urządzeń, w celu zwiększenia trwałości produktu, OPPO zaprezentowało z kolei Battery Health Engine. Rozwiązanie zostało stworzone, by wydłużyć żywotność ogniwa. Dzięki tej technologii wydajność akumulatora może utrzymywać się na poziomie 80% nawet po 1600 cyklach ładowania i rozładowania.

„3R+1D” Zielone zasady
„3R+1D” Zielone zasady

Dodatkowo OPPO stworzyło system recyklingu produktów, oferując usługi wymiany na rynkach krajowych oraz międzynarodowych, aby promować w ten sposób recykling i ponowne wykorzystanie zużytych smartfonów. Do tej pory w Chinach, w ramach programu, poddano recyklingowi ponad 1,2 mln telefonów, co przekłada się na ponad 216 ton elektroodpadów. W Unii Europejskiej i innych regionach OPPO zapewnia wsparcie finansowe lokalnym systemom recyklingu, uczestniczy w programie recyklingu odpadów opakowaniowych Green Dot oraz współpracuje z profesjonalnymi firmami recyklingowymi.

Wspólnie, dla wszystkich

Poza własnymi działaniami, OPPO współpracowało z innymi podmiotami w celu promowania zrównoważonego rozwoju. Firma była jednym z pierwszych podmiotów, które dołączyły do programu oznakowania ekologicznego Eco Rating. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez czołowych europejskich operatorów telefonii komórkowej w celu oceny aspektu ekologiczności smartfonów w pięciu kluczowych obszarach: wytrzymałość telefonu (solidność urządzenia, trwałość baterii, okres gwarancji itd.), łatwość naprawy, możliwości recyklingu, wpływ na klimat (np. emisja gazów cieplarnianych) oraz efektywność gospodarowania zasobami.

Oprócz szeregu aktywności na rzecz ochrony środowiska, OPPO od lat sukcesywnie podejmuje szerzej rozumiane działania w zakresie zrównoważonego rozwoju, koncentrując się na eliminacji wykluczenia cyfrowego, zdrowiu i dobrym samopoczuciu oraz wsparciu młodzieży. Przykładowo OPPO opracowało w tym celu funkcję Color Vision Enhancement, która oferuje 766 profili wyświetlania, zapewniając w ten sposób spersonalizowane rozwiązanie dla osób z zaburzeniami widzenia kolorów. Przez trzy kolejne lata firma prowadziła także projekt Renovators Emerging Artists, który stwarza dla młodych twórców przestrzeń do odkrywania tego, jak sztuka i technologia będą przeplatać się w przyszłości.

Zarządzanie cyklem życia produktów OPPO
Zarządzanie cyklem życia produktów OPPO

OPPO zaprezentuje się podczas MWC 2022 w Hali nr 3, #3M10, Fira Gran Via w Barcelonie, gdzie pokaże nowe produkty oraz rozwiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju. W poniedziałek 28 lutego, o godz. 15:00 (polskiego czasu) odbędzie się prezentacja dotycząca nowości od OPPO. Będzie ją można zobaczyć online na oficjalnym kanale OPPO na YouTube.

Pobierz pełny raport 2021 OPPO Sustainability:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Oppo Polska