Nowe oznaczenie „Na żywo” na YouTubie

YouTube dodaje nowy znacznik „LIVE” w stylu TikToka, aby wyraźniej pokazać, że dany kanał aktualnie prowadzi transmisję na żywo.

Znacznik „LIVE” na YouTubie

W serwisie YouTube zaczął pojawiać się nowy znacznik, który pokazuje, kiedy dany kanał transmituje treści na żywo na platformie. Nowość ogłosił na Twitterze dyrektor ds. produktu Neal Mohan. Nowość polega na wyświetlaniu czerwonego pierścienia ze słowem „LIVE” („NA ŻYWO”) wokół zdjęcia profilowego kanału podczas transmisji na żywo. Dotykając awatara można przejść bezpośrednio do transmisji na żywo. Ta funkcja powinna ułatwić znajdowanie aktualnie transmitowanych treści podczas przeglądania YouTube’a.

Jeśli ta funkcja brzmi znajomo, może to być spowodowane tym, że jest już używana w kilku innych usługach. TikTok używa podobnego efektu pulsującego pierścienia na zdjęciu profilowym kanału, jeśli ten prowadzi transmisję na żywo. Instagram pokazuje również kolorowy pierścień wokół zdjęć profilowych kont prowadzących streaming live.

Podobnie jak Stories, które początkowo były funkcją Snapchata, zanim zostały szybko sklonowane przez praktycznie każdą inną platformę. Wydaje się, że interfejs użytkownika „na żywo” okazuje się już na tyle popularny, że YouTube nie miał innego wyjścia jak wdrożyć go także u siebie.

Ale największym przykładem inspiracji, jaką YouTube czerpie z TikToka, są bez wątpienia „Shorts” – funkcja, która umożliwia przeglądanie krótkich treści wideo za pomocą kanału przewijanego w pionie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: YouTube | The Verge