TOP 10 filmów i seriali Netfliksa (15 lutego 2022)

Nominowane do Oscara w kategorii najlepszego filmu „Psie pazury” i „Nie patrz w górę” grają pierwsze skrzypce, „Oszust z Tindera” i „Kim jest Anna?” zajmują pierwsze miejsca na listach.

TOP 10 filmów i seriali Netflix (stan na 15 lutego 2022)

Fani przygotowują się do ceremonii rozdania Oscarów, oglądając dwa filmy Netflix z nominacjami w kategorii najlepszego filmu. Film „Psie pazury”, który otrzymał w zeszłym tygodniu 12 nominacji (więcej niż jakakolwiek inna produkcja), powrócił na listę filmów anglojęzycznych w wielkim stylu z 5,46 mln godzin oglądania, a „Nie patrz w górę” utrzymał się na tej liście przez ósmy tydzień z rzędu, rejestrując 5,36 mln godzin oglądania.

Po raz drugi z rzędu widzowie docenili dokument „Oszust z Tindera”. Film uzyskał wynik 64,7 mln godzin oglądania i znalazł się na listach Top 10 w 94 krajach. W samą porę na Walentynki na liście filmów anglojęzycznych zadebiutowała komedia romantyczna „Wysoka dziewczyna 2” z wynikiem 27,44 mln godzin oglądania. 

Wśród filmów nieanglojęzycznych po raz kolejny brylował hiszpański romans „Przez moje okno”, który zajął pierwsze miejsce z wynikiem 34,7 mln godzin oglądania. Trafił również na listę najpopularniejszych filmów, plasując się na czwartej pozycji (67,95 mln godzin oglądania). W pierwszej piątce nie mogło zabraknąć niemieckiego thrillera „Przywilej” (drugie miejsce i 18,06 mln godzin oglądania), polskiej historii miłosnej „Pod wiatr”  (10,71 mln godzin oglądania), tureckiego romansu „Miłosne taktyki” (8,96 mln godzin oglądania) i koreańskiej komedii romantycznej „Love and Leashes” (6,68 mln godzin oglądania).

Spośród programów telewizyjnych widzom najbardziej spodobał się serial Shondy Rhimes „Kim jest Anna?” na podstawie prawdziwej historii fałszywej niemieckiej spadkobierczyni Anny Delvey („oprócz fragmentów, które zostały wymyślone”). Miniserial z Julią Garner w roli głównej uzyskał wynik 77,31 mln godzin oglądania na liście seriali anglojęzycznych i pojawił się na listach Top 10 w 88 krajach. Drugi sezon serialu „Słodkie Magnolie” na podstawie książki o tym samym tytule zajął drugie miejsce z wynikiem 58,15 mln godzin oglądania. Fani wybrali się na randkę z obsadą drugiego sezonu serialu „Miłość jest ślepa”, który zadebiutował na siódmym miejscu (21,78 mln godzin oglądania). ,

Serial „All of Us Are Dead” nie stracił swojej magicznej mocy przyciągania przed ekrany, zajmując pierwsze miejsce na liście najczęściej oglądanych tytułów z imponującym wynikiem 113,24 mln godzin oglądania i trafiając na listy Top 10 w 94 krajach. Serial wspiął się też na trzecie miejsce listy najpopularniejszych seriali nieanglojęzycznych z wynikiem 474,26 mln godzin oglądania. Najnowszy sezon serialu „Toy Boy” uzyskał wynik 15,87 mln godzin oglądania.

TOP 10 seriali nieanglojęzycznych w serwisie Netflix (15 lutego 2022 r.)

Listy Top 10 można pobrać ze strony top10.netflix.com.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska