„3 tony: Napad na Bank Centralny Brazylii” od 18 marca na Netflix

Skok na Bank Centralny Brazylii, jakiego nikt nigdy wcześniej nie widział – nowy dokument ujawnia kulisy największego napadu na bank w historii Brazylii.

Serial dokumentalny „3 tony: Napad na Bank Centralny Brazylii” (Netflix 2022)

Już 16 marca 2022 roku na Netflixie pojawi się nowy serial dokumentalny o najbardziej spektakularnym napadzie na bank w historii Brazylii. Zawierający niepublikowane wcześniej zeznania policjantów i przestępców oraz mnóstwo nagrań archiwalnych dokument zatytułowany 3 tony: Napad na Bank Centralny Brazylii (tyt. oryg. Hei$t: The Great Robbery of Brazil’s Central Bank) odtwarza historyczny napad na Bank Centralny Brazylii w Fortalezie (w stanie Ceará). W sierpniu 2005 roku złodzieje przedostali się 80-metrowym tunelem do skarbca banku i ukradli ponad 160 milionów reali — czyli prawie 3,5 tony gotówki.

Złożony z trzech 50-minutowych odcinków dokument odtwarza najważniejsze momenty śledztwa i trwającej ponad pięć lat zabawy w kotka i myszkę z udziałem złodziei i policji federalnej. To był największy napad na bank w historii Brazylii i jeden z największych skoków na świecie.

Serial ujawnia również nieoczekiwane szczegóły napadu, a także jego tragiczne konsekwencje. Chociaż wydawało się, że był to skok doskonały, po nim nastąpiły wymuszenia, porwania i morderstwa, co doprowadziło nawet samych rabusiów do przekonania, że ​​pieniądze były przeklęte.

Autorem scenariusza i reżyserem wyprodukowanego przez firmę Mixer Films na zlecenie serwisu Netflix serialu 3 tony: Napad na Bank Centralny Brazylii jest Daniel Billio. Rodrigo Astiz pełni rolę głównego reżysera, a za wyszukiwanie informacji odpowiada Claudia Belfort. Producentami wykonawczymi są Adriana Marques, Íris Sodré Mendes i Mauricio Hirata Filho. Gavulino Filmes i Marcos Tardin pełnią rolę partnerów produkcyjnych.

Więcej Brazylii na ekranie

Serial dokumentalny 3 tony: Napad na Bank Centralny Brazylii to kolejna brazylijska produkcja, która pojawi się w serwisie Netflix w 2022 roku. Serial uzupełni kolekcję nowych brazylijskich treści produkowanych wyłącznie na potrzeby serwisu streamingowego — od seriali fabularnych i dokumentalnych po filmy i programy reality show. To najlepsze historie, jakie Brazylia ma do zaoferowania, w różnych gatunkach i formatach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska