Sonos Roam SL ma trafić do sprzedaży w Europie

Mobilny głośnik Sonos Roam SL może wkrótce zostać wprowadzony na rynek europejski – to prawie ten sam model co Roam ale w odchudzonej formie.

Przenośny głośnik Sonos Roam

Fira Sonos może wkrótce wprowadzić na rynek kolejny głośnik w Europie. Nie jest to jednak zupełnie nowy model. Mówimy o Sonos Roam SL, czyli odchudzonej wersji bezprzewodowego głośnika Sonos Roam, który został wprowadzony około rok temu.

Jak donosi na Twitterze Roland Quandt, Sonos Roam SL ma zostać uruchomiony również w Europie Zachodniej. Do tej pory firma sprzedaje go tylko w Azji, a konkretnie w Chinach i Tajlandii. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, wkrótce się to zmieni. Kiedy dokładnie to nastąpi, jeszcze nie wiadomo – mówi się, że „wkrótce”.

Sonos Roam SL wygląda jak Sonos Roam, ale różni się jednym kluczowym szczegółem – model SL głośnika mobilnego nie ma mikrofonów. Oznacza to, że nie obsługuje on komunikacji z asystentami głosowymi takimi jak Asystent Google czy Amazon Alexa.

Sonos zrobił już coś podobnego. Istnieje również wariant popularnego Sonos One, który nie obsługuje asystentów głosowych, takich jak Amazon Alexa i Google Assistant, o nazwie Sonos One SL. Ten model również jest dostępny bez mikrofonów. Jakiś czas temu Sonos zastosował podobną modyfikację w Sonos Roam i sprzedawał ją w Azji za niższą cenę jako model SL.

Ile będzie kosztować Sonos Roam SL w Europie, jest tak samo niejasne, jak to kiedy zostanie dokładnie wydany. Sonos Roam ma sugerowaną cenę detaliczną 899 zł. Dla porównania: Sonos One kosztuje 999 zł na stronie producenta, a Sonos One SL 869 zł czyli o 130 zł mniej od modelu podstawowego.

Sonos prawdopodobnie będzie sprzedawał Roam SL także w niższej cenie, aby lepiej pozycjonować się na tle dużej liczby tańszych głośników Bluetooth do użytku w podróży.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Twitter | Sonos