„Facebook. A miało być tak pięknie” – od 23 lutego w sprzedaży

Książka „Facebook. A miało być tak pięknie” to zakulisowa historia jednej z najpotężniejszych i najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich firm.

Okładka książki: „Facebook. A miało być tak pięknie. Za kulisami imperium z Doliny Krzemowej” Steven Levy

Oparta na setkach wywiadów książka Facebook. A miało być tak pięknie stanowi zapis niesamowitego sukcesu oraz licznych porażek imperium Zuckerberga. To opowieść o firmie oraz o ludziach, którzy ją tworzą. To wnikliwy i fascynujący obraz globalnej korporacji, która realnie wpływa na każdy aspekt naszego życia.

Czy Zuckerberg to komputerowy geniusz rzucony w świat polityki, czy wyrachowany biznesmen? Jak firma radzi sobie ze zmianami i kolejnymi skandalami? Jaka przyszłość czeka sieci społecznościowe?

Jako student drugiego roku Mark Zuckerberg stworzył prostą stronę internetową, która miała służyć jako kampusowa sieć społecznościowa. Dziś Facebook jest największą platformą społecznościową na świecie skupiającą prawie trzy miliardy użytkowników, a jej wartość rośnie z dnia na dzień.
 
Facebook to nie tylko niewinna sieć do publikowania postów. To potężne narzędzie, które niewłaściwie używane może przynieść fatalne skutki. Wycieki danych, manipulacja użytkownikami, rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji…

Autor książki – Steven Levy to pisarz, dziennikarz magazynu „Wired”.  Według „The Washington Post” to najważniejszy amerykański dziennikarz z dziedziny technologii. Pracował także jako redaktor w „Newsweeku”. Od ponad trzydziestu lat zajmuje się kwestiami technologii, internetu, kryptografii i bezpieczeństwa w sieci. Jest autorem siedmiu książek, pisał teksty dla wielu czasopism, m.in. dla „Rolling Stone”, „Harper’s Magazine”, „Macworld”, „The New York Times Magazine”, „Esquire”, „The New Yorker” i „Premiere”. 

Levy zdobył wiele wyróżnień, w tym za książkę ​​„Hackers. Heroes of the Computer Revolution”, którą „PC Magazine” uznał za najlepszą książkę sci-tech napisaną w ciągu ostatnich dwudziestu lat, zaś ​​„Crypto. How the Code Rebels Beat the Government” nagrodzono na Targach Książki we Frankfurcie w 2001 roku (grand e-book prize).  Publikację ​​„In the Plex”, opowiadającą o wyszukiwarce Google, okrzyknięto w 2011 roku najlepszą pozycją z dziedziny biznes na Amazonie (Best Business Book of 2011).

Informacje o książce:

 • pełny tytuł: Facebook. A miało być tak pięknie. Za kulisami imperium z Doliny Krzemowej
 • tytuł oryginału: Facebook: The Inside Story
 • autor: Levy Steven
 • tłumaczenie: Sosnowska Katarzyna
 • wydawnictwo: Mova
 • liczba stron: 640
 • data polskiej premiery: 23 lutego 2022 roku
 • wymiary: 235 ✕ 155 mm
 • okładka: miękka
 • ISBN: 9788367069434
 • cena detaliczna: 59,90 zł

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Informacja wydawcy