Serial „Krakowskie potwory” od 18 marca na Netflix

Nowy polski serial Netfliksa zatutułowany „Krakowskie potwory” zadebiutuje w serwisie streamingowym już 18 marca 2022 roku.

Serial „Krakowskie potwory” (Netflix 2022)

Netflix opublikował dzisiaj zwiastun swojego nowego serialu Krakowskie potwory Olgi Chajdas. Tytuł nawiązuje do słowiańskich demonów i słowiańskiej mitologii, która została wykorzystania do stworzenia fabuły serialu dla młodzieży.

W krótkim opisie serialu czytamy: Dręczona przeszłością młoda kobieta (Barbara Liberek) dołącza do tajemniczego profesora (Andrzej Chyra), jego prawej ręki (Stanisław Linowski) i grupy studentów, którzy badają zjawiska paranormalne i walczą z demonami. Ku swojemu zdumieniu dziewczyna odkrywa, że pod przykrywką badań naukowych grupa zajmuje się czymś innym. Alex zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw.

Historia oparta jest na mitologii słowiańskiej, krakowskich legend i związanych z nimi tajemnicami.

W serialu występują Barbara Liberek, Andrzej Chyra, Julia Wyszyńska, Magdalena Koleśnik, Stanisław Linowski i Małgorzata Bela w roli opiekuńczego smoka Aitwara. Autorkami scenariusza są Magdalena Lankosz (Ciemno, prawie noc) oraz Anna Sieńska i Gaja Grzegorzewska (Erotica 2022).

Obejrzyj zwiastun serialu „Krakowskie potwory”:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska