Replay 2022 już jest w Apple Music

W serwisie Apple Music możesz już rozpocząć słuchać swojej playlisty Replay 2022, która tworzona jest na podstawie Twoich osobistych odtworzeń.

Replay 2022 w Apple Music

Podobnie jak w zeszłym roku, po półtora miesiąca 2022 roku, Apple Music podsumowuje już nawyki słuchania, udostępniając playlistę Replay 2022. W przeciwieństwie do Spotify, którego funkcja Wrapped jest uruchamiana co roku w grudniu, konkurencyjna funkcja Replay w Apple Music jest dostępna od teraz do końca roku.

Więc jeśli jesteś subskrybentem Apple Music i chcesz zobaczyć, czego najczęściej słuchałeś w ciągu minionych dni bieżącego roku – wystarczy sprawdzić własną składankę Replay 2022.

Oczywiście istnieje spora szansa, że ​​w tym roku nie słuchałeś jeszcze wystarczająco dużo muzyki, aby Apple Music wygenerowało podsumowanie na playliście Replay. Wówczas musisz poczekać, aż zbierze się odpowiednia liczba odtworzeń. W podsumowaniu mieści się 100 najczęściej odtwarzanych utworów, 10 najczęściej odtwarzanych albumów i najczęściej słuchanych wykonawców. Możesz znaleźć swoje statystyki, przechodząc na stronę replay.music.apple.com lub do zakładki „Słuchaj” w aplikacji Apple Music.

Jakość podsumowania Apple Music jest nieco uboższa niż w corocznym Wrapped od Spotify, który oferuje efektowne infografiki, moodboardy i spersonalizowane podsumowanie tego, jak twoje słuchanie plasuje się wśród innych słuchaczy muzyki. A ograniczenie dostępności tej funkcji do grudnia prawdopodobnie sprawia, że ​​Wrapped wydaje się być tylko czasową atrakcją.

Jeśli jesteś kimś, kto nie lubi czekać, podejście Apple’a może być o wiele bardziej zgodne z Twoimi upodobaniami.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Music