OxygenOS 13 jednak powstanie?

Firma OnePlus oficjalnie zapowiedziała system OxygenOS 13, który zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nie powinien powstać.

OnePlus zapowiada OEF i OxygenOS 13

Naprawdę chciałbym, aby OnePlus pozostał w tym konsekwentny i jednak wydawał swoją nakładkę na Androida – OxygenOS 13. Teraz OnePlus zaplanował forum Open Ears, aby porozmawiać o OxygenOS 13. To bardzo dobra wiadomość ale OxygenOS nie powinien być już rozwijany z powodu fuzji Oppo – użytkownicy mieli w przyszłości otrzymywać aktualizację systemu ColorOS od Oppo.

Czy zatem OnePlus pozostanie przy OxygenOS? Czy „ujednolicony system operacyjny” został opóźniony? Nie wiemy.

W 2021 roku OnePlus ogłosił „OnePlus 2.0” – oznacząjcy fuzję z siostrzaną firmą Oppo. W ramach tego ogłoszenia firma zapowiedziała, że ​​połączy własną nakładkę OxygenOS z ColorOS od Oppo, aby stworzyć „ujednolicony system operacyjny”. Powiedziano, że nowy system zostanie wydany wraz z jednym z flagowych telefonów w 2022 roku.

Cóż, flagowym telefonem, którego wszyscy się spodziewaliśmy, jest OnePlus 10 Pro. Jednak to urządzenie jest dostępne tylko w Chinach, gdzie ma zainstalowany system operacyjny ColorOS. Aby sprawy były jeszcze bardziej zagmatwane, OnePlus oficjalnie ogłosił OxygenOS 13, który, jak zakładamy, będzie oparty na systemie Android 13.

Firma ogłosiła to oświadczenie równocześnie z ogłoszeniem Open Ears Forum (OEF). W ramach OEF programiści i fani spotkają się, aby porozmawiać o OxygenOS 13. Forum jest otwarte tylko dla 15 gości, więc zgłoś się już teraz, jeśli jesteś tym zainteresowany.

Ostatecznie, wszyscy są bardzo zdezorientowani całą sytuacją. Doszliśmy do wniosku, że OxygenOS 12 będzie ostateczną wersją systemu, i zastąpi go zunifikowany system operacyjny. Chociaż OnePlus już połączył podstawowy kod ColorOS z systemem OxygenOS, nowe wiadomości nie pasują do tego, o czym informowano.

OxygenOS 13, ColorOS czy ujednolicony system operacyjny?

OnePlus już przekształcił OxygenOS 12 w hybrydowy system operacyjny, ponieważ jest to w zasadzie ColorOS z kilkoma subtelnymi poprawkami, aby uczynić go bardziej podobnym do OxygenOS. Jest to jednak nadal OxygenOS 12, co potwierdzają liczne odniesienia firmy do nazwy.

Mimo że ta wersja zawiera kod Oppo, zdecydowanie nie jest to „ujednolicony system operacyjny”, który firma promowała, gdy ogłosiła OnePlus 2.0. Jak wspomniano wcześniej, nowa nakładka na Androida zadebiutuje na flagowym modelu OnePlus z 2022 roku.

Jeśli to nadal jest prawdą, to czym jest OxygenOS 13? Ostateczna wersja Androida 13 zostanie uruchomiona najwcześniej późnym latem 2022 roku. Do tego czasu seria OnePlus 10 powinna (teoretycznie) wystartować na pozostałych rynkach. Początkowo spekulowaliśmy, że globalna premiera serii OnePlus 10 będzie korzystała z ujednoliconego systemu operacyjnego, ale teraz wydaje się, że tak nie jest. W końcu, po co OnePlus miałby wypuszczać flagowca z ujednoliconym systemem operacyjnym w pierwszej połowie roku, a potem z powrotem wracać do OxygenOS 13 w drugiej połowie?

Możliwe więc, że OnePlus pozostanie przy brandingu OxygenOS. Wydawało się, że tak nie miało być, gdy firma ogłosiła fuzję z Oppo, ale możliwe, że firma utrzyma swoją markę niezależnie od Oppo, nawet jeśli kod będzie identyczny dla obu brandów. Wydaje się to dziwną decyzją, ale samo istnienie OxygenOS 13 sugeruje, że może to być możliwe.

Oczywiście może być tak, że OnePlus opóźnił wydanie ujednoliconego systemu operacyjnego. Wówczas to też miałoby sens.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus Forum | Android Authority