WORDLE teraz pod nowym adresem URL

Przejęta przez The New York Times gra Wordle znajduje się teraz na serwerach wydawnictwa – powstał tez mały bałagan z przeniesieniem statystyk w grze.

Wordle NYT (statystyki)

Według informacji w pomocy gry, informacje o serii zwycięstw użytkowników powinny zostać przeniesione — ale nie dotyczy to wszystkich. Wordle, niezwykle popularna łamigłówka online, jest teraz oficjalnie prowadzona przez The New York Times po tym, jak jej twórca sprzedał ją kilka tygodni temu. Gra znajduje się teraz pod nowym adresem URL w domenie nytimes.com, ale zanim udasz się tam żeby rozegrać partyjkę, powinieneś wiedzieć, że obecnie występują problemy ze statystykami graczy, ponieważ są sukcesywnie przenoszone ze starej wersji do nowej.

Na stronie z FAQ-ami z The Timesa wyjaśniono, jak powinien działać transfer statystyk. Powinny one zostać przeniesione automatycznie, bez udziału użytkownika. Jeśli Twoje dane wyglądają trochę inaczej niż pamiętasz, najpierw upewnij się, że otwierasz grę na tym samym urządzeniu i w tej samej przeglądarce, na których używałeś jej wcześniej. Twoje dane gry są przechowywane lokalnie w przeglądarce, a statystyki zostaną automatycznie przeniesione bez żadnych dodatkowych działań z Twojej strony.

Niestety niektórzy kliknęli przycisk statystyk i zobaczyli całkowicie czystą kartę, bezdanych. Można zobaczyć, w ile gier grali i jaki procent wygranych, ale wydaje się, że inne dane zostały zresetowane.

W tweecie The Times napisał, że był świadomy resetowania niektórych danych i wyjaśnia te problemy.

Gracze, którzy trzymali swoje statystyki, mogli omijać te problemy, kiedy przeszli do starego adresu URL (www.powerlanguage.co.uk/wordle/) i zostali przekierowani do wersji Timesa. Nie wydaje się to jednak być pewnym sposobem.

Wordle został kupiony przez The New York Times, „początkowo” pozostanie darmowy dla wszystkich. Przejęcie Timesa wprowadziło również kilka zmian w grze. Tytuł bezszeryfowy został zastąpiony czcionką, która jest bardzo w stylu nowych właścicieli gry. W lewym rogu znajduje się również nowe menu, które można otworzyć, aby uzyskać dostęp do innych gier NYT. I oczywiście cała pomoc i linki na Twitterze trafiają do kont należących do Timesa, a nie twórcy Josha Wardle’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The New York Times | The Verge