„Apple Classical” może być nową aplikacją muzyczną

Najnowsza aplikacja Apple Music w wersji beta na Androida ujawnia nazwę aplikacji firmy poświęconej muzyce klasycznej.

Muzyka klasyczna w Apple Music

W zeszłym roku firma Apple ogłosiła zakup usługi strumieniowania muzyki klasycznej Primephonic, która oferuje funkcję wyszukiwania i przeglądania specjalnie zoptymalizowaną pod kątem muzyki klasycznej. Apple zapowiedziało, że najlepsze elementy Primephonic staną się częścią usługi Apple Music, zapewniając abonentom lepsze wrażenia z dostępu do muzyki klasycznej.

Firma zapowiedziała również, że w 2022 roku uruchomi nową aplikację muzyczną poświęconą muzyce klasycznej, łącząc interfejs użytkownika Primephonic i funkcje przeznaczone do słuchania muzyki klasycznej z Apple Music, dodając dźwięk przestrzenny i bezstratny (Lossless i Spacial Audio).

Nazwa nowej aplikacji nie została wówczas wymieniona. Jednak wiersze kodu odkryte przez 9to5Google w wersji beta aplikacji Apple Music na Androida sugerują, że może się ona nazywać Apple Classical.

Firma Apple niedawno ogłosiła ofertę pracy dla projektanta UX, który będzie pracował nad nową samodzielną aplikacją muzyczną. Zgodnie z opisem stanowiska, od kandydata oczekuje się, że „zapewni doświadczenie w zakresie UX i nowe perspektywy specjalnie dla Primephonic”, aby pomóc w zrealizowaniu odrębnego doświadczenia dla muzyki klasycznej, które obejmowałoby aspekty „wizualne, dźwiękowe i dotykowe”.

Chociaż oferta pracy sugerowała, że ​​marka Primephonic pozostanie w jakiejś formie jako część oferty Apple’a, równie dobrze mogłaby istnieć jako podsekcja usługi pod wspólną nazwą, a Apple Classical wydaje się do tego pasować.

Na początku tego tygodnia Apple wykonał kolejny ruch finansowy związany z muzyką, przejmując AI Music – startup wykorzystujący sztuczną inteligencję do generowania spersonalizowanych ścieżek dźwiękowych i muzyki adaptacyjnej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Google