Meta straciła 252 mld dolarów

Firma właścicielska Facebooku – Meta sromotnie ucierpiała z powodu utraty ponad 250 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej.

Największe, jednodniowe spadki kapitalizacji rynkowej amerykańskich gigantów.
Największe, jednodniowe spadki kapitalizacji rynkowej amerykańskich gigantów.

Po ogłoszeniu bardzo średniego raportu finansowego , który ujawnił spowolnienie wzrostu Facebooka, problemy związane z prywatnością podsycane przez Apple’a i wysokie koszty związane z przejściem na Metaverse, cena akcji firmy Meta spadła w czwartek 3 lutego 2022 roku o 26 procent, co oznacza utratę 252 miliardów kapitalizacji rynkowej.

Był to największy jednodniowy spadek kapitalizacji rynkowej w historii amerykańskiej korporacji, który przekroczył poprzedni rekord ustanowiony przez Apple’a z 3 września 2020 roku.

Powyższy wykres, przygotowany przez serwis Statista i oparty na obliczeniach Bloomberga, pokazuje największe jednodniowe straty z ostatnich lat, jakie poniosły największe firmy technologiczne – te liczby nie są zaskoczeniem, biorąc pod uwagę ich wycenę na biliony dolarów.

Aby spojrzeć na rekordowe wybicie Meta w szerszym kontekście, warto przyjrzeć się kapitalizacji rynkowej niektórych innych firm z listy Fortune 500. Patrząc na to w ten sposób, w czwartek firma macierzysta Facebooka straciła firmę wielkości jednego Nike’a, dwóch IBM-ów lub trzech General Motors.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Statista | Bloomberg