Warcraft na smartfony już w 2022 roku

Blizzard potwierdził, że ​​popularna gra „Warcraft” pojawi się na urządzeniach mobilnych jeszcze w 2022 roku.

Zapowiedź: „Wacraft” na urządzenia mobilne

Ponieważ smartfony i tablety stały się podstawowymi urządzeniami do gier dla wielu użytkowników, widzieliśmy już nie raz, jak duże marki z rynku gier trafiają na iOS-a i Androida. W tym tygodniu wydawca gier Blizzard potwierdził, że pracuje nad nową grą Warcraft na urządzenia mobilne.

Potwierdzenia dokonano podczas prezentacji wyników finansowych za IV kwartał 2021 roku od Activision Blizzard, który jest w trakcie przejmowania przez Microsoft. Jak zauważył IGN, firma ujawniła, że ​​chce wprowadzić Warcrafta dla graczy mobilnych jeszcze w tym roku. Chociaż Blizzard wspominał już wcześniej o opracowywaniu mobilnej gry Warcraft, po raz pierwszy firma ujawniła datę premiery na 2022 rok.

W swoim kwartalnym raporcie o zarobkach Blizzard wskazuje, że „planuje nową zawartość dla serii Warcraft w 2022 roku, w tym nowe doświadczenia w World of Warcraft i Hearthstone, oraz po raz pierwszy udostępni graczom zupełnie nową zawartość dla mobilnego Warcrafta. ”

Jednak nawet po potwierdzeniu, że Warcraft pojawi się na platformach mobilnych, nie ma dalszych szczegółów na temat samej gry, takich jak gatunek lub elementy uniwersum Warcrafta. To jednak świetna wiadomość dla fanów popularnej serii MMORPG.

Plotki sugerują, że Blizzard opracował grę opartą na AR podobną do Pokémon GO, ale firma podobno pracuje również nad „wieloma doświadczeniami mobilnymi w Warcrafcie”, więc gra AR może być tylko jedną z nich. Oprócz Warcrafta, na pierwszą połowę 2022 roku planowany jest także tytuł mobilny Diablo: Immortal.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Blizzard | 9TO5Mac