„Odwilż” od 1 kwietnia na HBO Max

Nowy polski serial zatytułowany „Odwilż”, sygnowany już jako produkcja HBO Max, pojawi się w serwisie 1 kwietnia 2022 roku – obejrzyj zwiastun.

Serial „Odwilż” od HBO Max (1 kwietnia 2022 roku)

Serialu pod tytułem Odwilż od HBO Max Original będzie miał 6 odcinków, został wyreżyserowany przez Xawerego Żuławskiego, a zagrają w nim miedzy innymi Katarzyna Wajda (w roli głównej), Bartek Kotschedoff, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda i Andrzej Grabowski. HBO opublikowało pierwsza oficjalną zapowiedź serialu, którą możesz obejrzeć na dole tego wpisu.

Akcja Odwilży toczy się zimą w Szczecinie i opowiada o śledztwie w sprawie śmierci młodej kobiety, której ciało znaleziono na brzegu rzeki. Okazuje się, że niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Dochodzenie prowadzi Katarzyna Zawieja (Katarzyna Wajda). Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

Pozornie Odwilż jest thrillerem detektywistycznym. Jednak przyczyną, dla której ta historia ma być wciągająca jest fakt, że opowiada o fascynującej kobiecej postaci, która jest równocześnie zwykła i wyjątkowa, zastygła w ból i żalu, w swoich najgorszych koszmarach.

W serialu zagrają także Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Małgorzata Gorol, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stepkowska.

Wszystkie 6 odcinków Odwilży pojawią się 1 kwietnia 2022 roku na platformie HBO Max, która zgodnie zapowiedziami pojawi się w Polsce już 8 marca 2022 roku.

Obejrzyj pierwszą zapowiedź serialu Odwilż od HBO Max:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: HBO Polska